Naga MarketsPolski blockchainowy projekt iVoting został wyróżniony na arenie międzynarodowej. Chodzi o sukces na Międzynarodowej Olimpiadzie Blockchain w Hong Kongu, na której startup promował swoje narzędzie do głosowania na uczelniach.

  • iVoting zaliczył nowy sukces. 
  • Projekt został wyróżniony Międzynarodowej Olimpiadzie Blockchain w Hong Kongu.

iVoting z kolejnym sukcesem

O iVoting pisaliśmy już parę razy. Projekt rozwija platformę, która ma pomóc lokalnym społecznościom czy zarządom spółek w głosowaniu za pomocą blockchaina. Teraz ze swoim narzędziem iVoting University wystartował na olimpiadzie w Hong Kongu.

Polskę w finale International Blockchain Olympiad (IBCOL) reprezentowało sześć zespołów. Był to debiut naszego kraju w tym konkursie. Łącznie wzięło w nim udział 59 drużyn z całego świata, głównie z rejonu Azji.

Ostatecznie nasz projekt uzyskał wyróżnienie przegrywając w dogrywce, ale zdobył uznanie jury w Hong Kongu, które było pod wrażeniem projektu, pomysłu i złożoności jaką się udało uzyskać w czasie jednego miesiąca współpracy ze studentami – informują teraz twórcy z iVoting.

Narzędzie dla uczelni

Startup promował w Hong Kongu iVoting University. Jak tłumaczą twórcy, to pierwsze w Polsce rozwiązanie do głosowania na uczelniach wyższych oparte na technologii blockchain. Bezpośrednią inspiracją do jego powstania była niedawna sytuacja epidemiczna w kraju. Utrudnienia z nią związane dotyczyły zarządzania placówkami oraz niemożności przeprowadzenia wyborów najwyższych władz uczelni. Wybory rektora oraz senatu były zaplanowane w uczelniach publicznych na terenie całego kraju, gdzie w większości placówek głosowania te zostały rozpisane na miesiące marzec-czerwiec br.

Rozwiązanie bazuje na otwartej technologii blockchain i protokole VoteCastle, nad którą pracuje od ponad roku spółka Carbonet.pl sp. z o.o. z Bielska-Białej. Protokół jest uniwersalny w swoim zastosowaniu i może być wykorzystywany w różnych systemach głosowania. Firma oprócz bazowej wersji iVoting, pracuje nad aplikacjami do głosowania w spółkach kapitałowych (iVoting Business), organizacjach pozarządowych (iVoting NGO) oraz dla ośrodków badania opinii publicznej (iVoting Public Opinion).

‼️Sukces iVoting University na Międzynarodowej Olimpiadzie Blockchain w Hong Kongu! 😃🇵🇱 Polskę w finale International…

Publiée par iVoting sur Samedi 18 juillet 2020

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here