Naga MarketsIndeks Włoskiej giełdy znacząco wyhamował po tym, jak dotknął linii 61.8%. Oznacza to, że spadki z pierwszego kwartału zostały zdyskontowane o ta wartość.

Znaczące wyhamowanie na włoskim indeksie

Notowania z ostatnich tygodni oscylują wokół poziomu 20000 punktów. Koniec ubiegłego tygodnia zostawił górny cień w tej żółtej strefie. Nie potrzeba dużej wyobraźni, aby dostrzec, że podaż ma szanse na tworzenie formacji głowy z ramionami.

Prawe ramie oznaczone R? nie jest jeszcze w pełni ukształtowane, wiec warto poczekać na potwierdzenie w postaci przełamania linii szyi. Ta czerwona linia skierowana jest ukośnie do góry, co daje szanse na potwierdzenie scenariusza podażowego, zanim zostanie przełamane wsparcie 18500 punktów.

Nie można jednak zapominać, że struktura wzrostowa nie została jeszcze zakończona. Powyższa formacja jest tylko sygnałem ostrzegawczym dla posiadaczy długich pozycji. Dopiero utworzenie nowego dołka, czyli przełamanie ww. wsparcia pozwoliłoby podaży na zepchnięcie tego indeksu ponownie ku ostatnim minimom.

Rosnący wskaźnik RSI zdaje się potwierdzać taką możliwość, dopóki będzie wspinał się po czerwonej linii trendu, to popyt ma szanse na kreowanie nowych szczytów.
Stochastic pozostaje neutralny pomiędzy strefami wykupieni i wyprzedania.
W przypadku trwałego przełamania żółtej strefy kolejny opór znajduje się na cenie 215000 punktów.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here