Naga Marketsglobuz z wbitą pinezką na kanadzieŚrodowa sesja niemal po brzegi wypełniona jest publikacjami istotnych raportów makroekonomicznych. Już przed południem poznamy bowiem dane dot. inflacji konsumenckiej (CPI) z Wielkiej Brytanii i strefy euro. Punktualnie o godz. 14:30 podobny raport przedstawił także Urząd Statystyczny Kanady.


Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. Jego wzrost w ujęciu miesięcznym/kwartalnym/rocznym powinien powodować umocnienie lokalnej waluty, natomiast spadek wpłynie negatywnie na jej wycenę.

CPI w KanadzieAnalizując dane opublikowane przez Statistics Canada widzimy, że po lipcowym wzroście o 0,5% inflacja konsumencka a więc ceny towarów i usług konsumpcyjnych spadła w sierpniu 2019 roku m/m o 0,1%. To wszystko sprawiło, że w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego odnotowano wzrost jedynie o 1,9% zamiast oczekiwanych 2,0%.

Gorsze dane wynikały głównie z powodu niższych cen benzyny. Z wyłączeniem benzyny, wskaźnik CPI wzrósł bowiem o 2,4%.

CPI w Kanadzie

Równocześnie rynki poznały także raport z amerykańskiego rynku nieruchomości, w skład którego wchodzą dane dot. zezwoleń na budowę oraz rozpoczętych budów nieruchomości mieszkalnych.

Sierpniowa wartość building permits (pozwolenia na budowę) wyniosła aż 1,419 miliona co okazało się rezultatem lepszym nie tylko od prognoz (1,310 mln), lecz także od lipcowych rezultatów (1,317 mln). Dzięki temu dynamika wskaźnika w ujęciu miesięcznym notowała wzrost aż o 7,7%.

Równie optymistyczne okazały się także rezultaty housing starts (rozpoczęte budowy domów), które uplasowały się ostatecznie na poziomie 1,364 mln. W praktyce okazał się to wynik znacząco lepszy nie tylko od poprzedniej publikacji (1,215 mln), lecz także od i tak już optymistycznych prognoz zakładających odczyt na poziomie 1,250 mln. Oznacza to, że ilość rozpoczętych budów wzrosła w sierpniu br. aż o 12,3%.

Reakcja rynku:

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że w pierwszej chwili po publikacji pojawiła się silna reakcja podażowa. Spadki te równie szybko zostały jednak zanegowane. Nie zmienia to jednak faktu, iż już przed publikacją opisanych wyżej raportów rynek wybił dołem z kanału wzrostowego i pokonał horyzontalne wsparcie, które obecnie testowane jest od dołu (jako opór). Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszych spadków.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy cetryfikat

Kurs pary walutowej USDCAD
USDCAD M5

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKantory online coraz popularniejsze wśród Polaków. Wzrost o 21% w porównaniu do 2018 [INFOGRAFIKA]
Następny artykułKNF z Luksemburga ostrzega przed giełdą kryptowalut Bit-Bay Europe
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here