Naga MarketsBitcoiin spadaBitcoin nie może zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych. Licząc od szczytów z drugiej połowy czerwca br. do poniedziałkowych dołków, jego cena osunęła się o ponad 53%. W chwili pisania tego artykułu za jednego Bitcoina zapłacić trzeba niespełna 7500 USD. Przypomnijmy jednak, że w grudniu 2017 r. jego cena oscylowała w okolicy 20 tys. USD. Czy są szanse, że notowania najstarszej z walut wirtualnych wrócą  jeszcze na tamte poziomy?


Jak się okazuje, istnieje niewielka grupa inwestorów, którzy uważają, że Bitcoin już w czerwcu 2020 roku osiągnie nowe ATH. Platforma Skew zwraca uwagę, że na rynku opcji wycenia się, iż prawdopodobieństwo, że cena BTC przekroczy poziom 20 tys. USD do czerwca 2020 roku wynosi 4%.

Aby tak się jednak stało, cena Bitcoina musiałaby wzrosnąć o ponad 166% licząc od obecnego poziomu i to wszystko w ciągu nieco ponad siedmiu miesięcy.

Za jedną z przyczyn spodziewanej aprecjacji Bitcoina upatruje się zaplanowany na połowę maja 2020 roku halving, a więc zmniejszenie o połowę nagrody dla górników. Choć może to zabrzmieć prozaicznie, analitycy oczekują, że to wydarzenie będzie miało znaczący wpływ na rynek BTC.

Analizując sytuację sprzed poprzednich halvingów dojść można by nawet do wniosku, że taki tok myślenia jest całkiem racjonalny. Czar pryska jednak, gdy spojrzymy na notowania Litecoina. 5 sierpnia 2019 r. miał bowiem miejsce halving tej kryptowaluty. Mimo, że tego dnia jej cena wzrastała w skrajnym momencie o ponad 15%, to od tego czasu zanotowano jej spadek o ponad 60%.

To wszystko nie przeszkodziło jednak analitykom, by wciąż podtrzymywać swoje zdanie, że halving BTC doprowadzi do wzrostu ceny najstarszej z walut wirtualnych. FilbfIlb opublikował jakiś czas temu na platformie TradingView swoją projekcję, z której wynika, że cena Bitcoina może wzrosnąć do 20 tys. USD przed halvingiem, a później kontynuować ten trend jeszcze wyżej. Jeszcze śmielsze szacunki przedstawił PlanB, który jest przekonany, że cena najstarszej z walut wirtualnych może “po maju 2020 roku” wynieść nawet 55 tys. USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBudimex, Wielton, Trakcja, Ci Games i Kruk – pięć ciekawych spółek GPW na koniec listopada
Następny artykułDolar do jena najwyżej od czerwca. Kurs USD zyskuje do bezpiecznej przystani
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here