Naga Markets

BitcoinCena Bitcoina wzrosła w ostatnim czasie o niemal 1 200 USD z 10 535 USD do 11 730 USD. Mimo, że od wczoraj obserwujemy spokojne spadki, to Joseph Young, analityk serwisu LongHash wskazuje na trzy kluczowe czynniki sugerujące, że pojawienie się głębszej korekty wydaje sie obecnie mało prawdopodobne. 

Cena BTC nie spadnie zbyt nisko

Joseph Young z serwisu LongHash wskazuje, że pozytywne czynniki fundamentalne i techniczne, znacznie zmniejszają prawdopodobieństwo poważnego spadku ceny BTC. Potencjalnymi katalizatorami, które prawdopodobnie zapobiegną głębokiej deprecjacji są optymistyczne wskaźniki w łańcuchu, pozytywna struktura techniczna na wysokich interwałach czasowych oraz trendy w działalności handlowej.Presja sprzedażowa coraz mniejsza

Analityk wskazuje, że od czasu dynamicznej wyprzedaży na notowanych BTC z drugiej połowy lutego i pierwszej połowy marca br., kiedy to cena spadła o ponad 63 proc., rezerwy na giełdach znacznie spadły, co obrazuje jak niewielka jest obecnie presja sprzedażowa.

Inwestorzy nie przetrzymują zwykle kryptowalut na giełdach. Transferują je tam głównie gdy chcą je sprzedać. Obecny, niski poziom depozytów wskazuje więc, że niewielka jest grupa inwestorów, którzy chcieliby pozbyć się swoich coinów w najbliższym czasie.

– Ciągły spadek rezerw walutowych w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy wskazuje, że presja na sprzedaż Bitcoina spada. Analitycy opisali ten trend jako “kryzys płynności po stronie sprzedaży”, biorąc pod uwagę, że liczba sprzedających spada, podczas gdy popyt rośnie – wskazuje Young dodając, że to właśnie jest jednym z czynników, dlaczego cena BTC wzrosła od połowy marca o 196 proc.

Według Willy’ego Woo, spadek wartości BTC na giełdach jest bardzo optymistycznym sygnałem. Analityk podkreślił, że trend ten pokazuje, iż inwestorzy prawdopodobnie przenoszą środki z giełdy do zimnych portfeli, aby bezpiecznie przechowywać BTC.

Z danych Glassnode wynika natomiast, że nie tylko inwestorzy detaliczni nie zamierzają sprzedawać swoich BTC. W ostatnim czasie rośnie też ilość wielorybów gromadzących Bitcoiny. Trend ten wskazuje na to, że duzi gracze oczekują, iż cena BTC wzrośnie jeszcze wyżej.

Analitycy zwracają także uwagę, że utrzymywanie się BTC powyżej technicznego wsparcia w wysokości 10 500 dolarów obrazuje pozytywną strukturę rynku. Niektórzy uważają nawet, ze gwałtowny spadek poniżej tej wartości wydaje się obecnie bardo mało prawdopodobny.

XTB

Kolejnym czynnikiem przemawiającym za potencjalnymi wzrostami ceny BTC jest utrzymujące się na stabilnym poziomie zainteresowanie rynkiem kontraktów terminowych na BTC.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułEksport w Polsce rośnie o 2,1% r/r, podaje NBP
Następny artykułPKP Cargo wybrane w przetargu PGNiG Termika o szac. wartości 101,3 mln zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here