Naga MarketsISM wzrasta do 57,8 pkt. Lepsze nastroje na Wall StreetDoniesienia o tym, że Trump jest gotów powrócić do codziennych obowiązków i może niedługo zostać wypisany ze szpitala, stały za obserwowaną dzisiaj poprawą nastrojów na rynkach. Ryzyko polityczne związane z ewentualnymi perturbacjami wokół listopadowych wyborów maleje, także za sprawą rosnących notowań Joe Bidena (różnica do Trumpa wynosi nawet 14 punktów procentowych), gdyż zmniejszają one ryzyko zaskarżenia wyborów przez urzędującego prezydenta (zgłaszał on obiekcje, co listownego sposobu głosowania).

Po południu napłynęły też niezłe dane dotyczące indeksu ISM dla usług. We wrześniu poszedł on nieoczekiwanie w górę do 57,8 pkt. z 56,9 pkt. podczas kiedy spodziewano się jego spadku do 56,0 pkt. Te wszystkie informacje wyraźnie poprawiły nastroje na Wall Street, co zachęciło inwestorów do odwrotu od tzw. bezpiecznych walut, w tym dolara.

Wykres dzienny EURUSD

Na wykresie EURUSD uwagę zwraca wybicie się ponad 1,1750, które jest też potwierdzane przez zachowanie się oscylatora RSI9. Inwestorzy na razie ignorują ryzyka, które wiążą się z pandemią i wprowadzaniem kolejnych obostrzeń – dzisiaj zdecydował o tym m.in. Nowy Jork. Jednocześnie ognisko COVID-19 pojawiło się w Kongresie, co może utrudnić procesowanie czwartego pakietu fiskalnego.

Wykres dzienny GBPUSD

W przypadku GBPUSD zbliżamy się do ważnej bariery 1,30. O notowaniach funta będą decydować doniesienia nt. przebiegu negocjacji handlowych UK-EU.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here