Naga MarketsO godzinie 15:45 i 16:00 rynki zapoznały się z wynikami amerykańskiego wskaźnika PMI obrazującego aktywność sektora usługowego w Stanach Zjednoczonych – pierwszy publikował instytut IHS Markit, drugi natomiast ISM. Jak zwykle w tym przypadku dla traderów z USA zdecydowanie większe znaczenie ma ten drugi.


PMI poniżej oczekiwań

Zgodnie z raportem IHS Markit, wskaźnik PMI dla sektora usług plasował się w sierpniu br. na poziomie 54,8 co jest odczytem o 0,4 p.p. gorszym od prognoz i aż o 1,2 p.p. gorszym od wyniku lipcowego, kiedy to wskaźnik plasował się na poziomie 56,0.

Negatywny wydźwięk tej publikacji wzmaga również wynik zbiorczego wskaźnika PMI, który pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających spadek do 55,0 z 55,7 przed miesiącem, ostatecznie osunął się aż do 54,7.

“Słabsze dane PMI wskazują, że w trzecim kwartale tempo wzrostu gospodarczego prawdopodobnie nie dorówna 4,2% odnotowanemu w drugim kwartale, choć jasne jest, że popyt krajowy pozostaje silny, co pomaga firmom podnosić ceny w tempie zbliżonym do rekordowego. Dotychczasowe dane sondażowe za trzeci kwartał wskazują na roczny wzrost PKB na poziomie nieco poniżej 3,0% (…) Tempo tworzenia miejsc pracy również może zacząć spadać. W sierpniu przez drugi miesiąc z rzędu zaległości w pracy ledwo rosły, co wskazuje na to, że istniejące zdolności produkcyjne są w dużej mierze wystarczające do sprostania obecnemu wzrostowi popytu.” – komentuje Chris Williamson, główny ekonomista w IHS Markit.

Jak jednak wspomniano we wstępie, powyższa publikacja nie ma większego znaczenia dla inwestorów ze Stanów Zjednoczonych. Dlatego przejdźmy do zdecydowanie istotniejszego wskaźnika ISM opublikowanego o godz. 16:00.

Raport ISM znacznie powyżej oczekiwań

Zdecydowanie lepsze dane opublikował natomiast instytutu ISM, z raportu którego wynika, iż gospodarka rozwija się znacznie szybciej niż prognozowano. Mimo, że analitycy i tak spodziewali się wzrostu wartości wskaźnika względem poprzedniego odczytu z 55,7 do 57,0, to ostateczna publikacja na poziomie 58,5 okazuje się być miłą niespodzianką.

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, iż kurs od wczoraj porusza się na północ. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego, lokalnego wsparcia (teraz oporu) w okolicy mierzenia 50% korekty Fibonacciego. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do ponownych spadków.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

NZDUSD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: EUR/USD, GBP/CHF, AUD/CAD
Następny artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Ether nie był tak tani od roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here