Naga MarketsKolaż flag Stanów Zjednoczonych oraz KanadyO godzinie 16:00 rynki zapoznały się z wynikami amerykańskiego wskaźnika PMI obrazującego aktywność sektora usługowego w Stanach Zjednoczonych oraz wskaźnika PMI Ivey z Kanady. Jak się okazało, słabe dane z USA w połaczeniu z dobrymi danymi z kanady przyczyniły się do spadku kursu pary USDCAD.


Z raportu instytutu ISM wynika, że amerykańska gospodarka rozwija się znacznie wolniej niż prognozowano. Pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakąłdających spadek wartości wskaźnika względem poprzedniego odczytu z 60,7 do 59,6, to ostatecznie odnotowano jego osunięcie aż do 57,6 co jest najgorszym rezultatem od lipca 2018 roku.

PMI usługowe w USA

Jak wspomniałem już we wstępie, równocześnie Instytut Ivey działający przez Western University opublikował swój autorski wskaźnik indeksu menedżerów ds. zakupów (PMI) mierzący comiesięczną zmianę aktywności gospodarczej na terenie Kanady.

W przeciwieństwie do wskaźnika ISM, tu konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał, że wartość wskaźnika wzrośnie do 58,1 z 57,2 poprzednio. Ostatecznie, grudniowe rezultaty PMI Ivey okazały jednak zdecydowanie lepsze, gdyż zamiast wzrostu o 0,9 p.p. odnotowano wzrost aż do 59,7 a więc o 2,5 p.p.

PMI Ivey
Źródło: Ivey

Indeks Ivey PMI to wskaźnik aktywności gospodarczej publikowany przez kanadyjską Richard Ivey School of Business. Budowa wskaźnika jest identyczna jak w przypadku pozostałych indeksów PMI (choćby amerykańśkiego ISM PMI, czy Markit PMI).

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że w skutek dzisiejszych spadków kurs osunął się poniżej linii tendencji wzrostowej oraz horyzontalnego wsparcia (1.3315). Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibysmy się dalszych spadków.

Do handlu na parach walutowych z USD i CAD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

kurs pary walutowej USDCAD Daily

 


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułXTB: “Pomysły inwestycyjne tygodnia” z P. Kwietniem już dziś o 19:00
Następny artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – kryptowaluty bez nowego ATH w 2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here