Naga Markets


koparkaNa 4,5 roku pozbawienia wolności został skazany Sindri Stefansson wraz ze swoimi współpracownikami. Określany jako Mastermind, w ubiegłym roku opracował plan największego tego typu napadu w historii Islandii – celem padły koparki wydobywające Bitcoiny o równowartości 2 mln USD.


Sprawiedliwości stało się zadość

Taki wyrok wydaję się sprawiedliwy biorąc pod uwagę fakt, iż grupa złodziei pod przywództwem Stefanssona na przestrzeni ostatnich lat ukradła łącznie ponad 600 koparek marki Bitmain. Cała sprawa tejże grupy przestępczej otrzymała unikalną nazwę w Islandii – „Big Bitcoin Heist”

Stefansson trafił na pierwsze strony gazet w zeszłym roku po tym, jak spektakularnie udało mu się uciec z celi więziennej w Sogn tuż po aresztowaniu. Przejechał niemal sto kilometrów dostając się na najbliższe lotnisko gdzie wsiadł do samolotu lecącego do Sztokholmu posługując się fałszywym paszportem. Smaku całej sprawie dodał fakt, że tym samym samolotem leciała… premier Islandii, Katrin Jakobsdottir.

Grupa pod wodzą Masterminda wcześniej, w grudniu 2017 r. ukradła ponad 100 koparek z firmy Algrim Consulting. Próbowali również kradzieży w firmach Borealis Data Center (BDC) oraz BDC Mines, jednak zabezpieczenia ochronne skutecznie ich powstrzymały.

Zobacz również: Dwóch menadżerów z giełdy kryptowalut w więzieniu – fałszowali obroty

Islandię upodobały sobie firmy zajmujące się kopaniem Bitcoina, przyciągnięci dostępem do taniej elektryczności z odnawialnych źródeł energii. Zużycie prądu na jego wydobywanie jest większe, niż we wszystkich islandzkich gospodarstwach domowych razem wziętych, zaś w wiadomościach mówiono nieraz o tym, że kraj zagrożony jest niedoborami elektryczności. Rozpoczęta mania na kryptowaluty szczególnie pod koniec 2017 roku przyciągnęła masę oszustów i złodziei chcących wzbogacić się na naiwności inwestorów, co zaniepokoiło lokalne władze.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here