Naga Markets

Od wtorku, żadne nowe wnioski o moc elektryczną do wydobywania kryptowalut na terenie Islandii nie będą akceptowane przez krajową służbę energetyczną. Krajowa firma elektryczna Landsvirkjun zmniejszyła bowiem ilość energii, którą będzie dostarczać dla niektórych gałęzi przemysłu, w tym hut aluminium i miningu BTC.

Kopalnie BTC bez prądu 

Hive Blockchain Technologies, Genesis Mining i Bitfury Holding to trzy główne firmy specjalizujące się w miningu BTC, które otworzyły swoje “kopalnie” na terenie Islandii. Przez prawie dekadę górnicy próbowali zrealizować obietnicę przejścia na bardziej przyjazne dla środowiska wydobycie BTC w kraju, gdzie mniej niż 1 proc. energii elektrycznej jest wytwarzane ze źródeł nieodnawialnych.Kryzys w dostawach energii zmusił jednak krajową firmę energetyczną do zmniejszenia ilości energii dostarczanej dla niektórych gałęzi przemysłu, w tym m.in. do kopalni kryptowalutowych.

Awaria dystrybucji najbardziej dotknęła jednak krajowy przemysł hutniczy aluminium. Ceny aluminium wzrosły bowiem we wtorek o 1,1 proc., aby odzwierciedlić wąskie gardło w podaży stworzone przez niedawny wzrost popytu i obecny kryzys w dostawach energii.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: celon pharma notowania | ciech gpw | biomed lublin cena akcji | broker ecn | cena akcji asseco | kurs funta prognozy | biomed-lublin akcje | kurs liry tureckiej kantor |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułBitcoin odbija po ostatnich dynamicznych spadkach! BTC gotowy do testu ważnego oporu
Następny artykułRPP po raz trzeci podniosła stopy proc. Stopa referencyjna najwyżej od niemal 7 lat
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here