TMS


Czwartkowa sesja na notowaniach kryptowalut to pierwszy od dawna dzień, kiedy zdecydowana większość coinów zyskuje na wartości. Z oficjalnych danych portalu coinmarketcap.com, w ciągu ostatnich 24 godzin umacnia się aż 98 spośród 100 największych walut cyfrowych. Za jeden z głównych powodów dzisiejszej aprecjacji upatruje się natomiast uznanie, iż wirtualne waluty są zgodne z islamskim prawem religijnym lub inaczej prawem szariatu.


Jak donosi portal Investing.com, Mufti Muhammad Abu Bakar, doradca w sprawie szariatu i specjalista ds. zgodności w Blossom Finance, opublikowałw dniu dzisiejszym wyniki swojego badania, w których stwierdza, że bitcoin kwalifikuje się jako waluta islamska.

Bardzo rygorystyczne prawo sprawiło, iż islamscy naukowcy od dłuższego czasu zmagali się z ustaleniem, czy posiadanie a przede wszystkim czerpanie korzyści materialnych (zysków) z kryptowalut jest zgodne z ich prawem religijnym. Sytuację podgrzewał również fakt, iż pomimo, że już w grudniu ub.r. jeden z muzułmańskich duchownych oświadczył, że posiadanie BTC jest zgodne z islamską bankowością, to jednak najwyższy islamski duchowny orzekł, że jest to sprzeczne z prawem.

Opublikowany dziś artykuł dowodzi, że kryptowaluty są zgodne z zakazem szariatu dotyczącym systemu bankowego opartego na rezerwach cząstkowych. Jednocześnie w badaniu wskazano, że Inicial Coin Offering (ICO) nie są zalecane, ze względu na ich wysoką niepewność.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułW Londynie uruchomiono pierwszy Blockchain ETF!
Następny artykułPolska: spadają ceny towarów i usług konsumpcyjnych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here