CMC Markets

Czwartkowa sesja na notowaniach kryptowalut to pierwszy od dawna dzień, kiedy zdecydowana większość coinów zyskuje na wartości. Z oficjalnych danych portalu coinmarketcap.com, w ciągu ostatnich 24 godzin umacnia się aż 98 spośród 100 największych walut cyfrowych. Za jeden z głównych powodów dzisiejszej aprecjacji upatruje się natomiast uznanie, iż wirtualne waluty są zgodne z islamskim prawem religijnym lub inaczej prawem szariatu.


Jak donosi portal Investing.com, Mufti Muhammad Abu Bakar, doradca w sprawie szariatu i specjalista ds. zgodności w Blossom Finance, opublikowałw dniu dzisiejszym wyniki swojego badania, w których stwierdza, że bitcoin kwalifikuje się jako waluta islamska.

Bardzo rygorystyczne prawo sprawiło, iż islamscy naukowcy od dłuższego czasu zmagali się z ustaleniem, czy posiadanie a przede wszystkim czerpanie korzyści materialnych (zysków) z kryptowalut jest zgodne z ich prawem religijnym. Sytuację podgrzewał również fakt, iż pomimo, że już w grudniu ub.r. jeden z muzułmańskich duchownych oświadczył, że posiadanie BTC jest zgodne z islamską bankowością, to jednak najwyższy islamski duchowny orzekł, że jest to sprzeczne z prawem.

Opublikowany dziś artykuł dowodzi, że kryptowaluty są zgodne z zakazem szariatu dotyczącym systemu bankowego opartego na rezerwach cząstkowych. Jednocześnie w badaniu wskazano, że Inicial Coin Offering (ICO) nie są zalecane, ze względu na ich wysoką niepewność.


Interesujesz się kryptowalutami? Weź udział w Cryptocurrency World Expo, największej konferencji w całości poświęconej branży blockchain. Sprawdź agendę wydarzenia i zarezerwuj swój bilet już dziś.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
Poprzedni artykułW Londynie uruchomiono pierwszy Blockchain ETF!
Następny artykułPolska: spadają ceny towarów i usług konsumpcyjnych
Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here