Naga MarketsCzwartkowa sesja na notowaniach kryptowalut to pierwszy od dawna dzień, kiedy zdecydowana większość coinów zyskuje na wartości. Z oficjalnych danych portalu coinmarketcap.com, w ciągu ostatnich 24 godzin umacnia się aż 98 spośród 100 największych walut cyfrowych. Za jeden z głównych powodów dzisiejszej aprecjacji upatruje się natomiast uznanie, iż wirtualne waluty są zgodne z islamskim prawem religijnym lub inaczej prawem szariatu.


Jak donosi portal Investing.com, Mufti Muhammad Abu Bakar, doradca w sprawie szariatu i specjalista ds. zgodności w Blossom Finance, opublikowałw dniu dzisiejszym wyniki swojego badania, w których stwierdza, że bitcoin kwalifikuje się jako waluta islamska.

Bardzo rygorystyczne prawo sprawiło, iż islamscy naukowcy od dłuższego czasu zmagali się z ustaleniem, czy posiadanie a przede wszystkim czerpanie korzyści materialnych (zysków) z kryptowalut jest zgodne z ich prawem religijnym. Sytuację podgrzewał również fakt, iż pomimo, że już w grudniu ub.r. jeden z muzułmańskich duchownych oświadczył, że posiadanie BTC jest zgodne z islamską bankowością, to jednak najwyższy islamski duchowny orzekł, że jest to sprzeczne z prawem.

Opublikowany dziś artykuł dowodzi, że kryptowaluty są zgodne z zakazem szariatu dotyczącym systemu bankowego opartego na rezerwach cząstkowych. Jednocześnie w badaniu wskazano, że Inicial Coin Offering (ICO) nie są zalecane, ze względu na ich wysoką niepewność.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułW Londynie uruchomiono pierwszy Blockchain ETF!
Następny artykułPolska: spadają ceny towarów i usług konsumpcyjnych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here