Naga MarketsSolid Trading - czy na pewno? IronFx ukarany przez CySEC. |źródło: www.financemagnates.com
Solid Trading – czy na pewno? IronFx ukarany przez CySEC. |źródło: www.financemagnates.com

Śledztwo o którym informowaliśmy w sierpniu dobiegło końca. Efektem dochodzenia przedstawicieli cypryjskiego organu regulującego rynki finansowe CySEC (Cyprus Security Exchange Commision) jest nałożona na budzącego kontrowersje brokera kara finansowa.


Problemy inwestorów którzy powierzyli IronFX swoje pieniądze rozpoczęły się w 2014 roku, gdy chińscy współpracownicy działającego na skalę globalną brokera nie otrzymali zaległych płatności. Fala zażaleń z biegiem czasu robiła się coraz większa, rozlewając się nie tylko na Dalekim Wschodzie, ale również na naszym polskim podwórku. Sprawa rozgrywała się o łączną kwotę miliona dolarów, których IronFX odmówił wypłacić swoim klientom, tłumacząc się łamaniem przez nich regulaminu promocji w której uczestniczyli.

Pod koniec lutego tego roku, do cypryjskiego sądu został złożony pozew zbiorowy, w którym 160 chińskich inwestorów domagało się zwrócenia należnych im pieniędzy. Sprawą zainteresował się CySEC, co zaowocowało wcześniej wspomnianym śledztwem w tej sprawie.

Dziś cypryjska Komisja opublikowała notę, w której informuje o ugodzie jaką zawarła z IronFx Global Ltd., a której warunki zakładają zapłatę kary finansowej w wysokości 335 000 EUR. Decyzję o nałożeniu kary CySEC motywuje swoim mandatem, który umożliwia Komisji nałożenie na podmiot rynkowy odpowiedniej kary, lub zawarcie z nim ugody jeśli podmiot dopuścił się pogwałcenia, złamania lub uchylania się od przepisów prawa obowiązującego na wyspie.

Zdaniem Komisji podmiot objęty dozorem CySEC musi przez cały czas wypełniać wytyczne regulatora, dotrzymywać zawartych umów z klientami oraz  zapewniać im najlepsze możliwe warunki handlowe. W przypadku IronFX nie można było mówić o powyższych, dlatego broker został ukarany. W zeszłym roku EBIT (wynik finansowy przed zapłatą podatku dochodowego) firmy wyniósł zaledwie 329 433 USD.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzy to dobry moment na kupno USD/JPY? Rekomendacja BNP Paribas.
Następny artykułShkreli znów w grze.
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here