Naga MarketsIronFX ponownie w sądzie. Tym razem w roli oskarżyciela.
IronFX ponownie w sądzie. Tym razem w roli oskarżyciela.

Głośny przypadek niewypłacalności IronFX ma szanse ponownie ujrzeć światło dzienne po tym, gdy broker postanowił pozwać niemiecką blogerkę walczącą o wypłatę należnych inwestorom środków. Pierwsze przesłuchanie w sprawie o zniesławienie odbędzie się już 14 grudnia.


Ostatnia głośna sprawa związana z niesolidnym brokerem miała miejsce w marcu tego roku, kiedy do mediów branżowych przeciekłą informacja o chęci IronFX do powrotu na rynek pod zmienioną nazwą. Dziś ponownie robi się głośno o Ironie i ponownie – nie są to pozytywne doniesienia.

Przedstawiciele brokera postanowili bowiem pozwać niemiecką blogerkę, Patrizie Vigiani-Kampka w związku z zniesławieniem, jakiego mieszkanka Monachium miała się dopuścić publikując w internecie swoje artykuły poświęcone sprawie niewypłacalności IronFX.

Pozwana w oddzielnym wpisie poinformowała, że otwarte przesłuchanie odbędzie się już 14 grudnia o godzinie 10:30 w budynku Sądu Rejonowego w Monachium.


AKTUALIZACJA

Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami, skontaktowaliśmy się z Patrizią w celu uzyskania większej ilości informacji na temat opisywanej sprawy. Jak przyznaje blogerka, woli ona unikać szerszych wyjaśnień i opisu swojego stanowiska przed zaplanowaną rozprawą z racji możliwości wykorzystania tych materiałów przeciwko niej przez prawników IronFX.

Przedmiotem sporu sądowego są stwierdzenia Patrizi jakoby:

  • IronFX nie był podmiotem regulowanym przez FCA,
  • pracownicy brokera dopuszczali się nielegalnego wstrzymania środków klientów IronFX na rachunkach,
  • środki klientów nie były oddzielone od majątku brokera,
  • IronFX został ukarany grzywną w wysokości 335 000 EUR.

Posługując się rejestrem dostępnym na stronie Financial Conduct Authority w banalnie prosty sposób możemy sprawdzić, czy pierwszy zarzut posiada cechy zniesławienia. Okazuje się, że IronFX faktycznie nie posiada przyznanej przez FCA licencji. Broker działał w Europie na podstawie przepisów dotyczących Europejskiej Strefy Ekonomicznej (EEA) i to na podstawie przepisów europejskich (nie regulacji FCA) działał również na terenie Wielkiej Brytanii.

W dość prosty sposób można również sprawdzić prawdziwość ostatniego stwierdzenia. Faktycznie, IronFX został ukarany przez CySEC karą finansową o czym sami informowaliśmy w listopadzie 2015 roku.

Nieco trudniej jest sprawdzić prawdziwość pozostałych dwóch tez. Z naszych informacji wynika, że pracownicy IronFX wykorzystywali dostępne im narzędzia w celu oznaczania klientów zarabiających na rynku. Jak dowiedzieliśmy się od naszego informatora, który pragnie pozostać anonimowy, początkowo miały one służyć w walce z osobami, które w nielegalny sposób wykorzystywały przyznawane przez IronFX bonusy. Ostatecznie jednak posłużyły one do ograniczania strat brokera i zamrożenia środków niektórych klientów.

Jak się dowiedzieliśmy, opisywana sprawa będzie pierwszym przypadkiem pojawienia się IronFX przed niezawisłym, europejskim sądem. Tysiące poszkodowanych w wyniku działalności brokera najprawdopodobniej rozczaruje fakt, że tym razem IronFX występuje jako oskarżający…

Najświeższe informacje związane z sprawą Vigiani-Kampka – IronFX będą pojawiać się na blogu Patrizii. Redakcja Comparic.pl również monitoruje całą sprawę.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here