Drogowskaz Brexit na tle Big BenaCoraz więcej mówi się w ostatnim czasie na temat porozumienia w sprawie Brexitu. Już w ubiegłym tygodniu prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) zwrócił uwagę, iż niepewność wywołana przez Brexit może potencjalnie stanowić poważniejsze zagrożenie dla stabilności finansowej. Tymczasem rzecznik prasowy brytyjskiej premier zasugerował, iż dostrzec można rzeczowy postęp w rozmowach dot. Brexitu i z pewnością uda się osiągnąć porozumienie. 

Finax

Pozostaje jeszcze wiele nierozwiązanych kwestii

W dniu dzisiejszym pojawiły się komentarze rzecznika premier Wielkiej Brytanii, który przyznał, iż pozostaje w ciągłym procesie negocjacji z UE. Jego zdaniem dostrzec można rzeczowy postęp w rozmowach dot. Brexitu i z pewnością uda się osiągnąć porozumienie choć “pozostaje jeszcze wiele nierozwiązanych kwestii”.

Wspomniał także, że Theresa May stara się złożyć oświadczenie do parlamentu w sprawie Brexitu jednak póki co oczekuje na zgodę władz parlamentarnych na złożenie takiego oświadczenia. Należy również jasno powiedzieć, że zespół Theresy May zdaje się chcieć przeforsować ogólnokrajowe porozumienie celne w Wielkiej Brytanii.

To właśnie przez te naciski unijni przedstawiciele twierdzą, iż w weekend nie osiągnięto żadnego porozumienia. Teraz jest to coś, z czym UE również ma problem, ponieważ uważa, że nie powinno być żadnego brytyjskiego backstopu, dopóki UK oficjalnie nie opuści szeregu państw członkowskich UE.

Kolejne doniesienia dopiero w środę

Tymczasem rzecznik prasowy Komisji Europejskiej, Margaritis Schinas stwierdził, że prawdopodobnie żadne dalsze dyskusje na temat Brexitu nie będą miały miejsca przed środą kiedy to odbędzie się szczyt w Brukseli. Do tego czasu nie ma bowiem żadnych planowanych rozmów. Zaznaczył on jednak, że nadal istnieją punkty sporne w negocjacjach między UE a Wielką Brytanią.

To trochę sugestywne, że możemy nie osiągnąć dużego postępu w rozmowach, które będą miały miejsce podczas środowego szczytu UE w Brukseli. Dyskusje, które mają się odbyć w tym miesiącu, mają na celu stworzenie platformy do podpisania umowy w listopadzie, ale obecnie irlandzka granica stanowi kluczowy punkt, w którym obie strony nie są w stanie znaleźć wspólnej płaszczyzny porozumienia. – skomentował rzecznik niemieckiego rządu.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPre-Market: Rynki przed wejściem Wall Street 15-10-2018
Następny artykułBitcoin odnotowuje silny wzrost. Co dalej?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here