Naga Marketsflaga unii w Brukseli na tle niebaO godzinie 11:00 Eurostat podzielił się wynikami produkcji przemysłowej w strefie euro oraz całej Unii Europejskiej za wrzesień 2019 roku. Najnowsze dane wskazują, że Irlandia i Węgry są jednymi z motorów napędowych Unii Europejskiej. Europejską produkcję przemysłową ciągnie w dół natomiast Malta.


Zgodnie z raportem opublikowanym przez Eurostat (link) produkcja przemysłowa w stosunku do sierpnia 2019 r., we wrześniu br. wzrosła o 0,1% w strefie euro (EA19) i o 0,2% w całej Unii Europejskiej (UE28). Spośród państw członkowskich, dla których dostępne są dane, największy miesięczny wzrost produkcji przemysłowej odnotowano w Irlandii (+8,8%), na Węgrzech (+3,1%), w Danii, Chorwacji i na Litwie (wszystkie +2,5%). Największy spadek odnotowano natomiast na Malcie (-3,7%), w Portugalii (-2,3%) i w Estonii (-1,5%).

We wrześniu 2019 r. w porównaniu z wrześniem 2018 r. produkcja przemysłowa spadła natomiast o 1,7% w strefie euro i o 1,2% w UE28. Wśród państw członkowskich, dla których dostępne są dane, największy spadek produkcji przemysłowej odnotowano w Niemczech (-5,3%), Portugalii (-5,0%) i Estonii (-4,8%). Największy wzrost odnotowano natomiast na Węgrzech (+9,0%), na Litwie (+7,8%) i na Łotwie (+7,2%).

Industrial production

Produkcja przemysłowa to raport publikowany przez Eurostat (Europejski Urząd Statystyczny) obejmujący dane o zmianie wielkości produkcji w sektorze przemysłowym i energetycznym, z wyłączeniem sektora budowlanego Strefy Euro. Dane te są sezonowo wyrównane i skorygowane o liczbę dni roboczych.

Raport publikowany jest raz w miesiącu, ok. 45 dni po zakończeniu miesiąca.

Kurs euro w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej EURAUD zauważymy, że wskutek trwających od kilku dni wzrostów rynek dotarł w okolice ostatnio pokonanego, horyzontalnego wsparcia (teraz oporu) i linii wcześniejszej tendencji wzrostowej. Tam też już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Mimo to, w trakcie środowej sesji znów obserwujemy umocnienie wspólnej waluty. Poziom ten w dalszym ciagu nie został jednak jeszcze trwale pokonany. Gdyby więc dziś także pojawiła się większa reakcja podażowa odrzucająca obecnie testowaną strefę, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet powrotu do spadków.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Kurs EURAUD
EURAUD Daily

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKursy walut: dolar, euro, funt i frank silnie w górę do złotego! NBP zaktualizował kursy walut w środę, 13 listopada po godz. 11:45
Następny artykułNeuca zmierza na szczyt przy 400 zł. Poprawa wyników w III kwartale
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here