Naga MarketsGórnik wydobywający Bitcoin BTCMimo, że od powstania najstarszej z walut wirtualnych minęło już ponad 11 lat, to rynek kryptowalut wciąż pozostaje dość słabo uregulowany. Rządy na całym świecie robią jednak w ostatnim czasie znaczne postępy w regulowaniu tej branży, szczególnie w odniesieniu do nadzorowania miningu, czyli wydobycia cyfrowych aktywów.


Mining wzbogaci irańską gospodarkę o 8,5 mld USD

Z najnowszych doniesień wynika, że rząd Iranu postanowił wydać ponad 1000 licencji na wydobywanie kryptowalut dla krajowych firm kryptograficznych specjalizujących się w miningu. Dotyczy to głównie dużych farm, które obecnie jako jedyne mogą sobie pozwolić na wysokie rachunki za energię elektryczną.

Z informacji przekazanych przez Amira Hosseina Saeedi Naeiniego, urzędnika z ICT Guild Organization, mimo, iż przemysł wydobywczy uznawany jest w Iranie za stosunkowo nowy, to wiele osób dostrzega w nim ogromny potencjał, który może przyciągnąć inwestorów zza granicy i w konsekwencji wzbogacić irańską gospodarkę nawet o 8,5 mld dolarów. Jednakże, aby legalnie wydobywać kryptowaluty na terenie Iranu, każdy górnik nadal potrzebuje oficjalnej licencji.

Warto w tym miejscu zwrócić jednak uwagę, że przez wzgląd na wysokie koszty energii elektrycznej, mining staje się coraz mniej opłacalnym zajęciem. Stanowi to ogromne wyzwanie dla górników, ponieważ tylko duże poole wydobywcze mogą sobie obecnie pozwolić na prowadzenie działalności, podczas gdy mniejsze zakłady są zmuszone do zawieszenia, bądź całkowitego zamknięcia działalności.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDołącz do strefy autorów gościnnych Comparic.pl – daj się usłyszeć!
Następny artykułDAX i ropa tracą przez koronawirusa: „Rynek nie wie co zrobić z tą informacją”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here