Naga Marketsflaga iranuKomisja gospodarcza rządu irańskiego zatwierdziła w niedzielę mechanizm wydobywania cyfrowych kryptowalut. Lokalny rząd chce uregulować dynamicznie rozwijającą się branże miningową, która przynosi na terenie kraju coraz większe zyski.

“Mechanizm wydobywania monet cyfrowych został zatwierdzony przez rządową komisję gospodarczą, a następnie zostanie poddany pod dyskusję na posiedzeniu gabinetu”, powiedział prezes Centralnego Banku Iranu (CBI) Abdolnaser Hemmati w niedzielę.

Ponadto, wiceminister ds. energii Homayun Haeri powiedział, że plan zastosowania eksportowanej stawki energii elektrycznej dla gospodarstw górniczych zostanie wkrótce omówiony i przegłosowany przez ministrów rządu.

W ciągu ostatnich miesięcy Iran zwalczał farmy wydobywcze, ponieważ wiele osób chciało korzystać z bardzo niskich i preferencyjnych stawek za energię elektryczną, co zwiększyło zużycie prądu w skali krajowej o ponad 7%.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here