Naga Marketsflaga iranPrezydent Iranu Hassan Rouhani zarządził, aby rząd opracował nowe regulacje dot. rynku kryptowalut. Chodzi w szczególności o mining.

  • Władze Iranu będą na nowo opracowywać regulacje dot. kryptowalut. 
  • W szczególności chodzi o rynek miningu.
  • Ponoć chodzi głównie o kontrolę przepływu kapitału i walut.
  • Iran był jednym z pierwszych krajów, który uregulował mining.

Iran chce ponownej regulacji rynku

Rouhani powiedział urzędnikom z Centralnego Banku Iranu (CBI), departamentu energii oraz ministerstwa technologii informacyjnych i komunikacyjnych, że muszą oni opracować nową krajową strategię dotyczącą kryptowalut i miningu. Chodzi zwłaszcza o regulacje rynku wydobycia cyfrowych monet. O sprawie pisze irański serwis informacyjny ArzDigital.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wiadomość pojawia się zaledwie dwa dni po tym, jak irański parlament opublikował projekt ustawy o zastosowaniu surowych przepisów krajowych dotyczących handlu walutami i przemytu walut. Nowe prawo uderza też w kryptowaluty. Urzędnicy chcą, by giełdy kryptowalut działające w Iranie musiałyby rejestrować się w CBI. Chodzi zapewne o kontrole kapitału, który mógłby za pomocą BTC i pochodnych uciekać z kraju.

Kary za przemyt walut w Iranie obejmuje grzywnę, ale też więzienie.

Warto dodać, że zaledwie kilka miesięcy temu administracja prezydenta USA Donalda Trumpa wyraziła obawy, że Irańczycy używają zasobów cyfrowych w celu obejścia sankcji, jakie są nałożone na kraj.

Iran a kryptowaluty

Iran był jednym z pierwszych krajów, który oficjalnie uznał wydobywanie kryptowalut za legalną branżę. Miało to miejsce już w lipcu 2019 r. Rząd wydaje teraz licencje na wydobycie, dając przedsiębiorstwom prawo do kopania BTC, a następnie sprzedaży wszelkich wyprodukowanych tak aktywów cyfrowych.

Nie jest jasne, dlaczego Rouhani chce, aby irańscy urzędnicy zrewidowali przepisy dotyczące wydobycia bitcoinów. Możliwe, że nowe przepisy będą na tyle szkodliwe dla rynku, że kopalnie zaczną uciekać z kraju i przenosić się gdzie indziej.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here