Naga Marketsbitcoin sie rozpada4 listopada weszła w życie ostatnia faza amerykańskich sankcji nakładanych na Iran obejmując sektor bankowy oraz przede wszystkim handel ropą naftową. Państwo Persów szukając obejścia tego problemu uznało, iż właściwym krokiem będzie wykorzystanie potencjału rynku kryptowalut tworząc własną, legalną wirtualną walutę. Gdyby do tego doszło byłby to ewenement na skalę światową.


Iran zapoczątkuje przełom na rynku kryptowalut?

TeheranUważa się, że wirtualna waluta zostanie ogłoszona na corocznej konferencji dot. bankowości elektronicznej i systemów płatniczych, która rozpocznie się 29 stycznia Teheranie. Tematem tegorocznego spotkania będzie “rewolucja technologii blockchain”.

Nowa kryptowaluta Iranu będzie najprawdopodobniej wprowadzana etapami, najpierw jako token cyfrowy oparty na państwowej walucie rial, aby ułatwić płatności między irańskimi bankami i innymi irańskimi instytucjami kryptowalutowymi, a później prawdopodobnie jako instrument dla irańskiego społeczeństwa do płacenia za lokalne dobra i usługi.

Chociaż nie ułatwi to bezpośrednio płatności między Iranem, a innymi krajami, wspierana przez państwo waluta cyfrowa może być krokiem milowym pozwalającym stworzyć w przyszłości system płatności międzynarodowych, który byłby oparty na technologii blockchain i mógłby stać się alternatywą dla systemu SWIFT. Niestety na tę chwilę nie ma oficjalnego potwierdzenia aktywnego udziału Iranu i innych narodów w tym innowacyjnym pomyśle, choć ostatni rozwój wydarzeń dostarcza pewnych wskazówek.

Projekt rządowej kryptowaluty Iranu został ujawniony latem ubiegłego roku po tym, jak administracja Trumpa zaczęła ponownie nakładać sankcje za rzekome “szkodliwe działania”. Natomiast w listopadzie Iran ogłosił współpracę z Rosją, chcąc skorzystać z doświadczeń rosyjskich programistów z zakresu technologii blockchain i kryptowalut. Rosjanie od ponad roku badają temat stworzenia KryptoRubla, który to wraca co pewien czas w doniesieniach medialnych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here