Naga MarketsRząd Iranu będzie odcinał prąd podmiotom, które wykorzystują go do kopania kryptowalut. Ma mieć to miejsce do czasu zatwierdzenia nowych cen energii – wynika z raportu lokalnej agencji prasowej Iran Daily z dn. 24 czerwca.

Podobno Mostafa Rajabi Mashhadi, urzędnik w irańskim Ministerstwie Energii, ujawnił, że kraj odnotował 7-proc. wzrost zużycia energii elektrycznej w okresie miesięcznym kończącym się 21 czerwca 2019 roku.

Kopanie kryptowalut w Iranie

Według urzędnika, resort ds. energii uważa, że ​​gwałtowny wzrost był spowodowany rosnącą liczbą kopalni, które kopią dziś kryptowaluty w Iranie. Dodaje on, że państwo podejmie teraz niezbędne kroki w celu zapobiegania problemom energetycznym.

W związku z tym Rajabi stwierdził, że górnicy kryptowalut „zostaną zidentyfikowani” i ma im zostać odcięty prąd. To ostatnie przynajmniej dopóki rząd nie zaakceptuje propozycji ministerstwa dotyczącej zmiany cen dla  kopania cyfrowych walut. Rajabi stwierdził, że organ będzie musiał egzekwować takie działanie, ponieważ obecne nadmierne zużycie energii elektrycznej „powoduje problemy dla innych użytkowników”.

9 czerwca wiceminister energii Iranu nalegał, aby rachunki za energię elektryczną dla górników cyfrowej waluty były obliczane zgodnie z rzeczywistymi cenami lub tymi samymi stawkami ustalonymi dla eksportu energii.

Iran a kryptowaluty

Iran płaci dziś około 1 miliarda dolarów subsydiów rocznie, aby zniwelować lukę w rzeczywistych kosztach energii elektrycznej i tych, którymi są obciążani konsumenci. Z tego też powodu ceny prądu są tam niskie i były ciekawą propozycją inwestycyjną dla górników. Teraz może się to zmienić.

Stosunek Iranu do kryptowalut nie jest do końca jasny. Cyfrowe waluty są szansą dla wielu mieszkańców tego kraju pod kątem ucieczki przed hiperinflacją, która niszczy walutę narodową. Sankcje gospodarcze, które uderzają w Iran ze strony USA, są bardzo dotkliwe i mocno uderzają w ekonomię kraju.

Z drugiej strony Iran pracuje nad własnym tokenem, czymś na kształt Petro Wenezueli, ale – zakładając, że jego twórcy potrafią wyciągać wnioski z czyiś błędów – w dopracowanej formie. Ponoć rząd chce w ten sposób omijać sankcje w handlu międzynarodowym.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here