Naga MarketsWedług niedawnego raportu powołującego się na Islamic Republic News Agency (IRNA), Iran stał się właśnie pierwszym krajem, w którym Bitcoin (BTC) stał się legalnym środkiem wymiany. Kraj wykonał ten zaskakujący ruch w związku z ostatnią falą sankcji Departamentu Skarbu USA. Tymczasem najpopularniejsza kryptowaluta wzrasta czwarty tydzień z rzędu docierając w mijającym tygodniu do poziomu 13864 USD.

  • W styczniu 2020 roku irański rząd wydał ponad 1000 licencji na narzędzia górnicze, a zaledwie miesiąc temu zaoferował krajowym górnikom aż trzy elektrownie
  • Kraj Persów został pchnięty do tego zaskakującego ruchu z powodu nowej fali amerykańskich sankcji
  • Możliwe będzie używanie tylko legalnie wydobytych monet, co oznacza, że ​​górnicy muszą sprzedać swoje monety do CBI

Iran stał się pierwszym krajem na świecie, który oficjalnie zaakceptował Bitcoina

usa iranAmerykański Departament Skarbu przeforsował nową falę sankcji wobec Iranu zaledwie kilka dni temu, a ten od razu zareagował. Zgodnie z wczorajszymi raportami kraj Persów ma nadzieję, że wykorzysta Bitcoina do rozliczeń międzynarodowych.

Rząd Iranu szybko zmienił swoje przepisy dotyczące kryptowalut, aby umożliwić górnikom przekierowanie wydobytych monet do krajowego mechanizmu finansowego handlu międzynarodowego.

Chociaż sankcje są niewątpliwie największym czynnikiem wpływającym na decyzję o przejściu na Bitcoina, Iran wykonał ruch również ze względu na fakt, że jego waluta fiducjarna bardzo ucierpiała w wyniku tegorocznej pandemii.

Ma surowe zasady dotyczące tego, jakich monet można używać

Podczas gdy zaakceptowanie Bitcoina jest ogromnym posunięciem dla branży kryptograficznej, nowe przepisy Iranu podkreślają, że tylko te monety BTC, które zostały legalnie wydobyte, mogą być wykorzystywane do finansowania importu zza granicy.

Innymi słowy, każdy, kto wydobywa BTC w Iranie, jest zobowiązany do sprzedaży monet Irańskiemu Bankowi Centralnemu (CBI). Raport zauważa również, że każdy górnik będzie miał ustawowy limit oparty na tym, ile energii elektrycznej musi zużyć do prowadzenia działalności wydobywczej.

Iran nie zawsze doceniał kryptowalut i ich potencjał. Wielu czytelników może pamiętać, że w tym kraju legalny handel BTC nastąpił dopiero w lipcu ubiegłego roku. Jednak od tego czasu kraj stał się znacznie bardziej otwarty na waluty cyfrowe.

Rząd zaczął dostarczać górnikom energię, aby zachęcić do legalnego wydobywania BTC. W styczniu 2020 roku wydał ponad 1000 licencji na narzędzia górnicze, a zaledwie miesiąc temu zaoferował górnikom w kraju aż trzy elektrownie.

Bitcoin umacnia się czwarty tydzień z rzędu

Notowania najpopularniejszej kryptowaluty systematycznie wzrastają po sierpniowym spadku do psychologicznego poziomu wsparcia 10000. Od tamtej pory kurs wzrósł o niemal 40% docierając w tym tygodniu do 13864. Tym samym została wyrysowana formacja podwójnego szczytu, a jej przebicie może zaowocować utworzeniem silnego impulsu wzrostowego. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi poziom 13200, 13000 oraz 12435. Dopóki kurs utrzymuje się powyżej 12000 trend wzrostowy powinien zostać zachowany.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Kurs BTCUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs palladu notuje wyraźną przecenę
Następny artykułAkcje Amazona tanieją mimo rekordowego kwartału i świetnych prognoz
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here