Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuDziś Ipopema Securities wydała wydała raport zbiorczy, który wskazuje, że pięć spółek deweloperskich zostało wzięte pod lupę. W raporcie instytucja wzięła pod uwagę Dom Development, który otrzymał rekomendację “trzymaj” oraz Lokum Deweloper, Develię, Archicom oraz Atal z rekomdendacją “kupuj”. Raport wydany 22 wrzenia jest analizą dużej części sektora.

  • Podczas środowej sesji Ipopema Securities wydaje rekomendację wobec 5 spółek
  • Cztery z nich otrzymują rekomendację “kupuj” zaś jedna “trzymaj”
  • Spółki te to Lokum Deweloper, Develię, Archicom, Atal oraz Lokum Deweloper

Pięć spółek w raporcie, tylko jedna z nich z “trzymaj”

Dzisiejsza analiza obejmuje raport z pięcioma spółkami deweloperskimi, z czego rekomendacja “kupuj” obejmuje cztery z nich, a są to: Lokum Deweloper, Develię, Archicom oraz Atal. Tylko spółka Lokum Deweloper otrzymała rekomendacje “trzymaj”.

Wobec Archicom analitycy napisali: “Zwracamy uwagę na powrót miesięcznej przedsprzedaży do poziomów sprzed pandemii oraz korzystną prognozę przekazań. Uwzględniając pozytywny wpływ segmentu najmu (sprzedaż biurowca City One oraz zakończenie biurowca City Two), oczekujemy zysku operacyjnego 168 mln zł w 2020 r., wspierającego wypłatę dywidendy w 2021 r.

wykres Archi H4 30.09.2020
Archi H4 30.09.2020

Z kolei dla spółki Lokum Deweloper autor raportu podał, że: “Pomimo prognozy zysku netto 22 mln zł w 2020 r. oraz 40 mln zł w 2021 r. (w porównaniu do 55 mln zł w 2019 r.), uważamy obecną wycenę z około 50 proc. dyskontem do wartości księgowej za nieuzasadnioną.” W związku z tym też analitycy wydali rekomendację “kupuj”, a poziom docelowy akcji ustalili na 13,4 zł.

wykres Lokum H4 30.09.2020
Lokum H4 30.09.2020

Wobec Dom Development analitycy ujęli w raporcie oczekiwanie na rekordowe zyski netto w wysokości 287 mln zł do końca roku: “Oczekujemy rekordowego zysku netto w wysokości 287 mln zł w 2020 r. wspieranego wysoką rentownością brutto ze sprzedaży oraz średnią wartością przekazywanego mieszkania. Pomimo oczekiwanego spadku liczby przekazań oraz niższych rdr wyników finansowych w 2021 r., zwracamy uwagę na wysoką generację środków pieniężnych oraz stabilną politykę dywidendową

Z kolei wobec Develii analitycy napisali: “Mając na uwadze poprawę sprzedaży w lipcu i sierpniu, oczekujemy że spółka powróci do sprzedaży około 1.400 lokali rocznie, zaczynając od 2021 r. W oparciu o harmonogram realizowanych inwestycji, oczekujemy poprawy wyników finansowych, zaś mocny bilans pozwoli spółce na wypłatę dywidend (oczekujemy DY 11 proc. w 2021 r.)“. W związku z tym wydali oni rekomendację “kupuj” z poziomem docelowym akcji na poziomie 2,30 zł (poprzednio 2,40 zł).

Autorem raportu jest Marek Szymański. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Ipopema Securities, którego dystrybucja nastąpiła 22 września 2020 roku, o godzinie 07:45. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

ipopema disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here