Naga MarketsIpopema Securities: Grupa Kęty z obniżoną rekomendacją. Aktualnie "trzymaj" z ceną docelową 350 złZgodnie z raportem przedstawionym dziś przez Ipopema Securities – Grupa Kęty otrzymuje obniżoną rekomendację z wcześniejszego poziomu “kupuj” do obecnego “trzymaj”. Jednocześnie również zmieniała się cena docelowa akcji spółki z wcześniejszego poziomu  396,07 zł do obecnych 350 zł. Spółka podczas dzisiejszej sesji traci niecałe 0.6 procent spadając do poziomu 348 zł za akcję.

  • Autorzy raportu wskazują na spadek przychodów i zysku EBITDA
  • Spółka nieznacznie dziś spada do poziomu 348 zł za akcję

Grupa Kęty z obniżoną rekomendacją do “trzymaj”

Dzisiejszy raport wskazuje na obniżenie zarówno rekomendacji jak i ceny docelowej Grupy Kęty. Autorzy raportu wskazują, że sytuacja spowodowana wirusem nadal jest niepewna.

Te artykuły również Cię zainteresują
Naszym zdaniem Grupa Kęty nie będzie w stanie uciec od spowolnienia w sektorze budowlanym i przemysłowym (odpowiednio 58 proc. oraz 10 proc. przychodów w 2019 roku). Ekspozycja na sektor spożywczy (24 proc. przychodów w 2019 roku) powinna łagodzić pogarszającą się sytuację w sektorze budowlanym.” – piszą autorzy raportu

Dodatkowo jednak analitycy spodziewają się “znaczącego spadku przychodów i zysku EBITDA w segmencie Systemów Aluminiowych w 2 połowie 2020 oraz w 2021 z uwagi na efekt opóźnienia czasowego w projektach budowlanych

Mimo to jednak spółka postrzegana jest przez analityków jako spółka warta uwagi w nadchodzących miesiącach. Grupa Kęty pozostanie spółką dywidendową z nieprzerwanym profilem wypłat w kolejnych latach – szacuje raport. Spodziewana wypłata dywidendy na lata 2020-2022 to 7,9 proc., 7,1 proc. i 6,6 proc.

Sytuacja na wykresie

Spółka obecnie radzi sobie dobrze z technicznego punktu widzenia – patrząc z perspektywy interwału czasowego D1. Poziomy 320 – 330 zł za akcję wydają się być interesującymi poziomami do dalszej re-akumulacji, celem podejścia pod zakres 380 – 390 zł za akcję. Pierwotny cel założony dla spółki wydaje się nadal prawdopodobny – jednak akcje musiałby nieco przecenić się dla interesującego poziomu potencjalnego zysku do ryzyka.

wykres Kęty D1 27.05.2020
Kęty D1 27.05.2020, Tradingview

Autorem raportu jest  Marcin Nowak. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Ipopema Securities, którego dystrybucja nastąpiła 19 maja 2020 roku, o godzinie 08:38. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Ipopema – Grupa Kęty disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here