Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuWczoraj Ipopema Securities wydała wydała raport, który wskazuje, że spółka Allegro otrzymuje rekomendację “trzymaj”. Wraz z tym również, spółka otrzymuje poziom docelowy akcji na zakresie 89 zł, co sprawia, że spółka ma przed sobą potencjał jeszcze ponad 15 zł wzrostu. Dziś notowania Allegro rosną we wczesnych godzinach handlu ponad 2,5 procent, podzielając optymizm analityków Domu Maklerskiego.

  • Analitycy wydają rekomendację “trzymaj” wobec spółki allegro
  • Spółka otrzymuje również poziom docelowy dla akcji na zakresie 89 zł
  • Wszystko wskazuje na to, że spółka podziela optymizm analityków

Allegro z rekomendacją “trzymaj” i zakresem docelowym na 89 zł

Podczas wczorajszej sesji na rynek wpłynął raport Domu Maklerskiego, Ipopema Securities który wskazuje na potencjał dla dalszego wzrost spółki Allegro. Wartość godziwa akcji spółki została wyznaczona na 89 zł, przy obecnej cenie akcji spółki na poziomie 73,70 zł za akcje.

Te artykuły również Cię zainteresują

Jak podają analitycy w raporcie szanse na to, aby Allegro korzystało w dalszym ciągu na obostrzeniach COVID-u oraz zmieniającej się tendencji coraz to częstszych zakupów przez Internet są duże. “Oczekujemy, że Allegro będzie beneficjentem zachodzących zmian konwersji klientów z kanału tradycyjnego do sprzedaży online (prognozowany średnioroczny rozwój rynku e-commerce w Polsce na poziomie 16 proc. w latach 2019-25). W rezultacie prognozujemy średnioroczny wzrost skoryg. EBITDA Allegro na poziomie 25 proc. w latach 2019-25″

wykres Allegro H1 20.11.2020
Allegro H1 20.11.2020

Dodatkowo również z tym Ipopema w raporcie daje do zrozumienia, że analitycy oczekują iż spółka będzie w stanie generować pozytywne przepływy pieniężne, co pozwoli na osiągnięcie pozycji gotówkowej netto w 2023 roku. “Z kolei działania podejmowane przez spółkę w ostatnich miesiącach (rozwój oferty Smart!, uruchamianie usług Allegro Pay oraz Allegro Fulfillment) powinny wzmocnić pozycję rynkową spółki na rynku oraz zwiększyć bariery wejścia dla potencjalnych nowych konkurentów na rynku

Z technicznego punktu widzenia spółka jest w bardzo korzystnym ruchu do najbliższego zakresu oporu jakim jest strefa 77,8 zł za akcje. Wpierw jednak rynek musi zmierzyć się z tym poziomem, aby móc mówić o dalszych wzrostach – z zakresem podanym przez analityków.

Autorem raportu jest Marek Szymański. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Ipopema Securities, którego dystrybucja nastąpiła 12 listopada 2020 roku, o godzinie 07:45. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Allegro disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here