Naga MarketsIpopema odnotowała 145 tys. zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 0,81 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Finax

Ipopema podsumowuje pierwszy kwartał

Strata operacyjna wyniosła 1,13 mln zł wobec 0,67 mln zł straty rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 49,05 mln zł w I kw. 2020 r. wobec 25,92 mln zł rok wcześniej.

“Zdecydowanie najistotniejszym i dominującym czynnikiem mającym bezpośredni wpływ na działalność niemal wszystkich podmiotów gospodarczych jest ogólnoświatowa pandemia koronawirusa. Ze względu na jej skalę i dynamikę rozwoju, wprowadziła ona nienotowany od lat poziom zmienności i obaw o stan gospodarki zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej. Pomimo tego, że w Polsce ekspansja koronawirusa nastąpiła dopiero w marcu, to wywarła już negatywny wpływ na niektóre obszary działalności Grupy Ipopema. Należy się także spodziewać, że ekonomiczne skutki pandemii będą miały wpływ na działalność grupy także w kolejnych okresach” – czytamy w raporcie finansowym.

“Obszar transakcji kapitałowych odczuł wpływ koronawirusa na działalność i wyniki najbardziej ze wszystkich obszarów aktywności Grupy Ipopema – realizacja kilku przygotowywanych transakcji została wstrzymana w związku z czym przychody z bankowości inwestycyjnej wyniosły w I kw. 2020 r. 1 131 tys. zł i w porównaniu z pierwszym kwartałem roku 2019 były niższe o 26% (1 529 tys. zł)”- czytamy dalej.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I kw. 2020 r. wyniosła 1,81 mln zł wobec 0,5 mln zł straty rok wcześniej.

Ipopema Securities to grupa finansowa notowana na warszawskiej giełdzie od maja 2009 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here