Naga MarketsIpopema i ProService chcą mieć depozytariusza dla funduszy inwest. zamkniętychWarszawa, 29.10.2021 (ISBnews) – Ipopema Securities zawarło z ProService Finteco porozumienia, którego przedmiotem jest wspólne zaangażowanie się w rozwój usług depozytowych na rynku kapitałowym w Polsce i zamiar wspólnego utworzenia nowego podmiotu, podała spółka. Ipopema i ProService będą miały po 50% akcji nowej spółki, która będzie świadczyć usług depozytariusza dla funduszy inwestycyjnych zamkniętych.

“W szczególności, przedmiotem ww. porozumienia jest zawiązanie spółki akcyjnej prowadzącej działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług depozytariusza dla funduszy inwestycyjnych zamkniętych (w rozumieniu ustawy z dnia 27 maja 2004 roku o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi) na rynku kapitałowym w Polsce, a następnie współpraca nad wzrostem wartości nowej spółki. Ipopema i ProService będę miały akcje reprezentujące po 50% kapitału zakładowego i ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu ww. spółki” – czytamy w komunikacie.Szczegółowe warunki współpracy oraz wzajemne zobowiązania stron określać będzie umowa inwestycyjna, która zawarta zostanie pomiędzy Ipopema i ProService.

“W związku z zawartym porozumieniem Ipopema i ProService dokonały w dniu dzisiejszym wymaganego przez przepisy prawa zgłoszenia do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, wnosząc o wydanie zgody na ww. przedsięwzięcie. Niezwłocznie po jej uzyskaniu zawiązana zostanie nowa spółka, po czym złożony zostanie wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o wydanie zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie umożliwiającym pełnienie przez nią usług depozytariusza” – czytamy dalej.

Ipopema Securities to grupa finansowa notowana na warszawskiej giełdzie od maja 2009 roku.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pgnig notowania | kurs rubla prognozy | kurs dom development | cdr notowania | cdr akcje opinie | dom development giełda | rubel kurs |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here