Naga MarketsKhalid al-Falih, obecnie minister ropy naftowej Arabii Saudyjskiej. |źródło: www.reuters.comW środowym wydaniu programu Surowcowe.info gościem Bogusza Kasowskiego był Michał Stajniak, analityk surowcowy XTB. W programie poruszono kwestie potencjalnie największego IPO na świecie firmy Saudi Aramco. Zmiany klimatyczne i odejście od paliw kopalnych może być problemem dla Saudi Aramco – firmy która może wydobywać ropę na obecnym poziomie przez kolejne 50 lat. Co więcej omówiono również najważniejsze wydarzenia rynkowe i przenalizowano sytuację na wykresach. Surowcowe.info to program emitowany na antenie telewizji Comparic24.tv, z którego poznasz najświeższy przegląd notowań na rynku surowców. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego materiału.


Saudi Aramco z największym IPO w historii?

Aramco ze swojej strony twierdzi, że ropa i gaz pozostaną w centrum miksu energetycznego przez dziesięciolecia, mówiąc, że odnawialne źródła energii i energia jądrowa nie są w stanie zaspokoić rosnącego światowego popytu, a jego produkcja ropy naftowej ma niższą emisję gazów cieplarnianych niż jej konkurencja. Stawia to pod znakiem zapytania cenę wyjściową IPO Saudi Aramco. Reuters poinformował, że ​​książę Mohammed nalega na wycenę w wysokości 2 bilionów dolarów, chociaż niektórzy bankierzy i osoby z wewnątrz firmy twierdzą, że królestwo powinno zmniejszyć swój cel do około 1,5 biliona dolarów. Obecnie termin IPO to 2020-21, Przy wycenie 1,5 biliona dolarów Aramco byłaby największą spółką publiczną na świecie. Gdyby został uwzględniony w głównych indeksach akcyjnych, byłby automatycznie kupowany przez pasywne fundusze inwestycyjne, które je śledzą, niezależnie od ich analiz – poinformował Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here