Naga MarketscoinquistaPozostały dwa miesiące do zakończenia zbiórki crowdfundingowej Coinquista S.A. – spółki oferującej handel kryptowalutami i wpisanej do rejestru małych instytucji płatniczych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Przy zakupie pakietu akcji inwestorzy otrzymują dodatkowo firmowe tokeny.


Badania rynku monet wirtualnych dobitnie pokazują, że blockchainowa rewolucja w branży FinTech jest nie do zatrzymania. Pomimo spadku wartości Bitcoina o ponad 80 procent na przestrzeni 2018 r., liczba zweryfikowanych użytkowników portfeli kryptowalutowych rośnie coraz szybciej.

Powtórka z historii dot-comów?

Jak podaje Statista.com, w pierwszym kwartale 2015 roku były to nieco ponad 3 miliony użytkowników. W ostatnim kwartale zeszłego roku była to już liczba 10 razy większa.

Ireneusz Pukin“Technologia stojąca za bitcoinem jest przełomowa i nie będę zdziwiony, jeśli kolejne wydarzenia będą przypominały te, które miały miejsce po upadku dot-comów. Po euforycznej modzie, nadmuchanej bańce, ogromnej korekcie, na końcu – w przeważającej większości – zostają tylko te podmioty, które mają najlepszy model biznesowy.

Już widać zresztą taki trend, że część firm z tej branży dojrzewa, poprawia zabezpieczenia, ubiega się o regulacje, itd. To pokazuje, że wszystko rozwija się w dobrym kierunku.” – powiedział w wywiadzie z dziennikiem Parkiet Ireneusz Pukin, Prezes Zarządu Coinquista S.A.

Inwestowanie społecznościowe

Aby podążać za pozytywnym trendem na rynku i jeszcze bardziej zbliżyć masowego użytkownika do świata kryptowalut, twórcy giełdy postawili na społecznościowe funkcjonalności inwestowania.

Z produktu będą mogły korzystać osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z kryptowalutami i inwestowaniem. Będzie to możliwe dzięki opcji śledzenia najlepszych inwestorów i handlu pod opieką ekspertów.

Bardziej zaawansowanych użytkowników zadowoli zaś wgląd do rozbudowanych statystyk dostępnych na wyciągnięcie ręki w przejrzystej i bezpiecznej aplikacji mobilnej.

Przełom w KNF

Polski organ nadzorujący jest znany w branży FinTech jako wyjątkowo surowy dla projektów związanych z obrotem kryptowalutami. Po kilku spektakularnych “wyprowadzkach” podobnych firm z polskim kapitałem, Coinquista doprowadziła do pewnego precedensu.

W styczniu bieżącego roku spółka pomyślnie przeszła proces rejestracji jako mała instytucja płatnicza. Jest to jeden z pierwszych takich przypadków wśród firm zajmujących się handlem monetami wirtualnymi.

Polska to jednak dopiero początek. Kolejne jurysdykcje na horyzoncie spółki to Litwa, Korea Południowa i Stany Zjednoczone.

Emisja akcji 2.0

Nowoczesny produkt zasługuje na nowoczesne finansowanie. Coinquista przeprowadza IPO w formie crowdfundingu udziałowego za pośrednictwem popularnej platformy Beesfund.

Jeszcze przez dwa miesiące trwa tzw. “airdrop”, który w branży oznacza darmowe otrzymanie jednostki kryptowaluty – w tym przypadku w zamian za zakup akcji. Już 48 złotych (równowartość 3 akcji) pozwala na otrzymanie “Coinquista Coin”, za pomocą których spółka przeprowadzi w niedalekiej przyszłości ICO.

Tokeny uprawniają do handlu z niższą prowizją oraz do korzystania z dodatkowych produktów w preferencyjnych cenach. Posiadacze Coinquista Coin mogą też liczyć na dożywotnią, priorytetową opiekę ekspertów inwestycyjnych. Dla najbardziej aktywnych użytkowników przewidziane są też bonusy, jak np. fizyczne nośniki portfeli kryptowalut.

Coinquista przygotowała także dla swoich akcjonariuszy specjalną promocję. Standardowo, za zakup jednej akcji każdy inwestor dostanie 10 tokenów. Osoby, które zakupią pakiet akcji do poniedziałku, 25 marca br. włącznie otrzymają jednak dziesięciokrotnie więcej tokenów Coinquista Coin – zakup każdej akcji upoważni do otrzymania 100. tokenów.

Zainwestuj już dziś i odbierz 10x więcej tokenów!

Spółka planuje zebrać 4 miliony złotych sprzedając 20% akcji. Środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na pozyskanie nowych użytkowników oraz rozwój dedykowanej aplikacji mobilnej i jej kolejnych funkcji.

Szczegółowe informacje odnośnie produktu oraz emisji akcji są dostępne na stronie https://coinquista.beesfund.com/pl/ oraz https://coinquista.com. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres hello@coinquista.com.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

7 KOMENTARZE

  1. Kamil, generalnie rejestracja szybko przebiega, naszykuj jakiś dokument z danymi. Warto teraz jeszcze się rejestrować bo dostajesz bonusy, a tak no to stronka ma fajny design, czuć że niezła kasa w to włożona albo jakiś dobry zespół. A tak to czekam bo w kwietniu ma być start

  2. Dobra oferta dla tych co będą sobie chcieli trochę pograć na giełdzie bez prowizji. Ja skorzystam bankowo, bo jest to zwyczajnie opłacalne.

  3. Widać, że projekt ma potencjał, a pomysłodawcy nie mają zamiaru zwalniać tempa. Wielki plus za próbę skruszenia monolitu jakim są państwowe instytucje.

  4. To co proponuje Coinquista wydaje się sprzyjać inwestorom – nadzór KNF, status małej instytucji płatniczej, opieka ekspertów i wejście w projekt z pakietem tokenów. Widać, że jednak da się u nas poważnie inwestować w start upy związane z kryptowalutami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here