Naga MarketsTrzymający w swoich portfelach popularną kryptowalutę IOT do tej pory nie mieli zbyt wielu powodów do optymizmu. Od grudnia 2017 roku kryptowaluta spadła z poziomu 5,8 USD o ponad 90%, zaliczając lokalny dołek 14 sierpnia w okolicach 0,4 USD. Jednak ostatnie dni przywracają nadzieję, a IOTA odnotowuje 21% wzrostu ceny. Wczoraj świat obiegła informacja, jakoby japońska firma Fujitsu planowała wdrożyć  technologię blockchain IOTA w celu usprawnienia swojego audytu wewnętrznego.


Zobacz również: Nicehash oddaje swoim klientom bitcoiny

Te artykuły również Cię zainteresują
Fujitsu to japońska korporacja z branży IT, z siedzibą w Tokio, specjalizująca się w półprzewodnikach i komputerach. Wczoraj wydała publikację wyjaśniającą zastosowanie blockchaina IOTA w swoim audycie. Gigant IT zamierza zintegrować IOTA z działami w zakresie produkcji i dostaw, aby zapewnić lepszą przejrzystość i  bezpieczeństwo przechowywanych danych. W oświadczeniu napisano:

“Fujitsu posiada odpowiedni sprzęt, aby móc wdrożyć IOTA jako nowy protokół, ponieważ jesteśmy ekspertami zarówno w zakresie usług IT, jak i tworzenia produktów IT.”

Obwieszczenie firmy doprowadziło do poprawy nastrojów zarówno u pracowników jak i inwestorów posiadających swoje środki ulokowane w kryptowalutę IOTA. W związku z możliwym napływem nowego kapitału, na notowaniach IOTA mogą wystąpić krótkoterminowe manipulacje ceną.

Na chwilę obecną cena IOTA oscyluje przy poziomie 0.7230 USD. Główna linia trendu na interwale D1 została przebita, co należy odczytać jako pozytywny sygnał dla dalszych wzrostów. Najbliższym poziomem wsparcia jest niewątpliwie 0.90 USD, gdzie znajduje się poziom wymienności, który był wielokrotnie testowany od kwietnia br. Nieco wyżej znajduje się psychologiczny poziom 1.00 USD. Cena wróciła do lokalnej strefy wolumenowej, której przebicie będzie kluczowe, aby następne poziomy oporu mogły zostać poddane testowi.

tradingview.com

Zobacz również: Bitcoin futures: Liczba kontraktów CBOE odbija po mocnym spadku


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 28 sierpnia
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 28.08.2018
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here