Naga MarketsIOTA, pierwsza kryptowaluta bez blockchaina. Projekt IOTA został stworzony jako oprogramowanie open-source czyli bazujące na otwartym kodzie źródłowym. Niestety wrzesień nie był sprzyjający dla tej kryptowaluty, IOTA traciła bowiem najbardziej spośród 25 topowych kryptowalut.

W ciągu miesiąca IOTA straciła blisko 24% swojej wartości. Maksima z września plasowały się na poziomie 0,77 USD, natomiast cena minimalna plasowała się w okolicach 50 centów, według danych z giełdy Binance.

Ogólnie rzecz biorąc, wrzesień nie sprzyjał większości kryptowalut, a wyprzedaż bitcoina pociągnęła za sobą obniżki cen na szerszym rynku. Jednak kapitalizacja rynku kryptowalut w dużej mierze odrobiła straty, wzrastając od doła z 12 września na 186,3 miliarda dolarów do 223 miliardów dolarów pod koniec miesiąca. Ponadto utrata płynności w pierwszej połowie miesiąca oznaczała, że ​​akcja cenowa na niektórych z mniej znanych kryptowalut utknęła w martwym punkcie, pozostawiając je w zakresach lub kanałach, zanim padły ofiarą większej wyprzedaży głównych kryptowalut.

Kolejny inside bar

Podobnie jak w przypadku notowań bitcoina, na których obserwowaliśmy spadek zmienności, tak i na IOTA jest on zauważalny. Cena we wrześniu poruszała się bowiem w konsolidacji, gdzie zakres notowań (0,49 – 0,77 USD) w całości zawierał się w sierpniowych widełkach (0,39 – 1,01 USD).

Zmienność na dobre spadła w drugim tygodniu września, kiedy zakończyło się odbicie od poziomu 80 centów. Obecnie możemy czekać na wybicie z konsolidacji w jakiej znajdują się notowania.

Ruch w górę ponad wrześniowe maksima otworzy drogę do poziomu 1 USD, gdzie znajduje się szczyt z sierpnia. Dopiero jego pokonanie da potencjał do wzrostów w kierunku 1,23 a następnie 2,00 dolarów.

Z kolei powrót zmienności po skutecznym wybiciu dołem pod poziom 0,39 USD dałby potencjał do 10-centowych spadków, do okolic 0,29 USD, gdzie na giełdzie Binance startowały notowania kryptowaluty IOTA, dokładnie 30 września 2017 roku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here