Naga MarketsLupa powiększająca skierowana na logo giełdy kryptowalut CoinbaseIOSCO (Międzynarodowa Organizacja Komisji Papierów Wartościowych) opublikowało raport ze swoich konsultacji. Celem badań organizacji jest pomoc w ocenie problemów i zagrożeń związanych z CTP (platformami obrotu kryptowalutami).

Raport opisuje zagrożenia i problemy, które zidentyfikowano w odniesieniu do CTP, i określa kluczowe kwestie dla organów regulacyjnych oceniających CTP w kontekście ich ram regulacyjnych.

Kluczowe kwestie

Wspomniane kluczowe kwestie reprezentują określone obszary, które według IOSCO mogą być rozważane przez jurysdykcje w kontekście regulacji CTP. Intencją IOSCO nie jest sugerowanie lub zlecanie jakichkolwiek konkretnych działań lub wymogów regulacyjnych.

Kluczowe kwestie omówione w raporcie obejmują:
• dostęp do CTP, w tym procesów wykorzystywanych do wprowadzania klientów;
• zabezpieczenie aktywów uczestników, w tym uzgodnień i ustaleń dotyczących przechowywania ich w przypadku utraty, kradzieży lub bankructwa CTP;
• identyfikację konfliktów interesów i zarządzanie nimi;
• przejrzystość w odniesieniu do operacji CTP;
• integralność rynku i zdolność CTP do zapobiegania i wykrywania nadużyć na rynku;
• mechanizmy odkrywania cen;
• technologię stosowaną w celu ułatwienia odporności, integralności, niezawodności i bezpieczeństwa krytycznych systemów.

Wiele kwestii związanych z regulacją CTP jest wspólnych dla tradycyjnych systemów obrotu papierami wartościowymi, ale może być zintesyfikowane przez sposób funkcjonowania CTP, mówią eksperci IOSCO.

W raporcie IOSCO opisuje zestaw narzędzi dla organów regulacyjnych do rozważenia dla każdego z kluczowych czynników zidentyfikowanych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here