Naga Markets

W tym tygodniu policja w Londynie we współpracy z organami ds. ścigania przestępstw finansowych przypuściła nalot na 20 biur, w celu zebrania informacji o różnych rodzajach oszustw inwestycyjnych. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy zostanie opracowany raport wywiadu, z wykorzystaniem zebranych informacji aby uniemożliwić działanie oszustów w Londynie.


Jeden z zespołów odkrył firmę widmo, która zapłaciła za wynajem z góry po czym zniknęła. Policja sprawdza, czy jest to pralnia brudnych pieniędzy. Akcja informacyjna szerzy się także w internecie pod hash tagiem #BeatTheBoilerRooms.Szczególnie śledzona przez policję jest sprawa opcji binarnych, od 2012 r. ich ofiarą padło 2.065 osób, łącznie tracąc prawie 60 mln funtów (79,1 mln USD) a tylko w pierwszej połowie 2017 r. blisko 700 ofiar straciło 18 milionów funtów. Ofiary zachęca się do odwiedzenia witryn handlowych za pośrednictwem ogłoszeń na portalach społecznościowych.

Jamie Norton, stracił 300 000 funtów na transakcji binarnej, były to wszystkie jego pieniądze, a takich sytuacji jest więcej.

„Handel na opcjach binarnych to świetny sposób na utratę pieniędzy, nie dotykaj tego, nie wąchaj, ani nie przechodź w pobliżu tego” – nawołuje Martin Lewis twórca Money Saving Expert.

Głos w tej sprawie zabrał także szef Dyrekcji ds. Przestępczości Gospodarczej w Policji Glenn Maleary, który stanowczo sprzeciwił się oszustwom i zapewnia ,że w Londynie nie ma na to miejsca.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here