Naga MarketsZgodnie z ostatnimi wynikami badań statystycznych, millenialsi wolą inwestować swoje oszczędności w kryptowaluty niż w nieruchomości.


Powyższe wnioski wynikają z badań przeprowadzonych na zlecenie dewelopera z Wielkiej Brytanii, firmy Get Living. Celem ankiety było sprawdzenie, w co swoje oszczędności wolą inwestować osoby młode. W tym wypadku statystki wcale nie okazują się nudnym ciągiem liczb i słupków.

Większy potencjał i emocje

Okazało się, że 27% młodych mężczyzn, zaliczanych do grupy millenialsów, uważa bitcoina za lepszą inwestycję niż kupno nieruchomości. Zgodnie z wynikami badania i ich analizami, widzą oni wyższy potencjał głównej kryptowaluty w kwestii stopy zwrotu i zysku, jednocześnie fascynuje ich zmienność jej kursu. “Dla millenialsów gwałtowny wzrost bitcoina – po którym następuje prawie równie głęboka korekta – jest bardziej intrygujący niż perspektywa stałego wzrostu cen nieruchomości” – twierdzą analitycy. Ankieta była przeprowadzana w marcu i kwietniu tego roku na terenie różnych miast Zjednoczonego Królestwa.

Młodzi wolą bitcoina

Ostatnie badanie nie jest jednak niczym odkrywczym. Wpisuje się raczej w ogólny trend zauważalny w statystykach. Choćby w ubiegłym roku w listopadzie firma Blockchain Capital przeprowadziła na terenie Stanów Zjednoczonych ankietę, która wykazała, że ​​osoby w wieku od 18 do 34 lat także wolą bitcoiny niż akcje lub obligacje rządowe.

Badanie przeprowadzone przez Harris Poll w imieniu firmy VC wykazało, że 27% młodych mężczyzn i kobiet – także zaliczających się millenialsów – wolałoby mieć w tamtym momencie część bitcoina zakupioną za 1000 dolarów niż akcje o tej samej wartości. Średnią zawyża płeć męska, której przedstawiciele w 38% preferują główną kryptowalutę niż akcje. Podobnie sprawa wygląda w kwestii obligacji. Niemal co trzeci millenials pod względem inwestowania wyżej stawia bitcoiny niż papiery wartościowe wydane przez rząd. Jeśli chodzi o nieruchomości, 22% wolało od nich flagową kryptowalutę, zaś w przypadku złota 19% ponownie stawia dzieło Satoshi’ego Nakamoto nad metal szlachetny.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Większa świadomość = większa wiara w inwestycje?

Skąd ten fenomen wśród młodych osób? Z pewnością wpływ na to ma fakt, że millenialsi w ogóle częściej słyszeli o kryptowalutach. Według kolejnej ankiety 42% osób z tej grupy słyszało o bitcoinie. W porównaniu z nimi tylko 15% seniorów (tu rozumianych jako osoby powyżej 65 roku życia) miało świadomość istnienia walut cyfrowych. Amerykańscy millenialsi na tyle wierzą w kryptowaluty, że – zgodnie z raportem o pożyczkach studenckich z marca – aż 21,2% studentów wykorzystywało przysługujące im kredyty na zakup bitcoinów. Co ciekawe, badanie przeprowadzone zostało już po pęknięciu ostatniej bańki na kryptowalutach w okresie od 22 lutego do 18 marca 2018 r. W ankiecie wzięło udział tysiąc obecnych studentów.

Coraz więcej kobiet

Jeśli wierzyć statystykom, dziś jest także dwa razy większa szansa, że czytająca ten tekst osoba jest kobietą. Przez ostatnie 6 miesięcy liczba płci pięknej interesującej się inwestowaniem w kryptowaluty wzrosła z 6% do 13%. Tak wynika z badań City A.M.

Ten raport powstał w oparciu o badanie rynku przeprowadzone przez brytyjską giełdę kryptowalutową London Block Exchange. Wyniki potwierdziły także, że walutami opartymi na technologii Blockchain bardziej zainteresowane są kobiety z grupy millenialsów.

Co ciekawe, profil psychologiczny krypto-inwestorki różni się od krypto-inwestora. Panie są o połowę mniej podatne na strach przed spadkami i stratą niż mężczyźni i jednocześnie bardziej otwarte na współpracę, wymianę doświadczeń i porady ze strony rodziny i znajomych. Drogie koleżanki-inwestorki – tak trzymać!


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here