Naga Markets


Rusza kolejna odsłona cyklu szkoleń XTB Investing Masters – tym razem dedykowana będzie inwestycjom długoterminowym. Swoim doświadczeniem, podczas czterech wirtualnych spotkań, podzieli się Albert Rokicki, niezależny analityk rynku akcji oraz właściciel jednego z najbardziej uznanych blogów inwestycyjnych – Longterm.pl. Premiera pierwszego filmu edukacyjnego zaplanowana jest na 29. listopada.


XTB, jeden z globalnych liderów w zakresie inwestycji online, od ponad dekady systematycznie edukuje inwestorów. Użytkownicy platformy xStation 5 mają do dyspozycji rozbudowaną bibliotekę darmowych materiałów szkoleniowych opracowanych przez uznanych ekspertów takich jak m.in. Trader 21, Rafał Glinicki czy Lex Van Dam, udowadniając, że wartościowy broker może zaoferować o wiele więcej niż niskie prowizje. 

– Staramy się zachęcić ludzi do inwestowania, a nie tylko oszczędzania pieniędzy. Około 55% Amerykanów posiada w swoim portfelu akcje, w Polsce ten odsetek jest o wiele niższy i szacuje się, że wynosi tylko 4,5%. Powodem jest głównie brak wiedzy na temat obracania kapitałem. Przed postawieniem pierwszych kroków w świecie inwestycji warto poznać podstawy poruszania się po rynku finansowym oraz skorzystać z możliwości operowania wirtualnymi środkami otwierając rachunek demo – mówi Jakub Paturalski, dyrektor polskiego oddziału XTB. – Do dyspozycji mamy bardzo wiele instrumentów finansowych o różnym poziomie ryzyka. W naszej ofercie niedawno pojawiła się np. możliwość handlu akcjami i ETF-ami z całego świata. Zapoznanie się z pełną ofertą pozwoli dopasować plan inwestycyjny do własnych potrzeb i zadbać o dywersyfikację portfela – dodaje.

Najnowszy cykl szkoleń poprowadzi Albert “Longterm” Rokicki, niezależny analityk rynku akcji oraz autor cenionego bloga Longterm.pl poświęconego długoterminowemu inwestowaniu na polskiej giełdzie. Swoją przygodę jako inwestor indywidualny rozpoczął w 2000 roku. Autor książki “Longterm. Jak inwestować na giełdzie i osiągnąć zysk”, współpracownik Equity Magazine oraz Gazetatrend.pl, a także gospodarz programu emitowanego na antenie Inwestorzy.tv – “Pytania do Longterma”. Co kwartał publikuje subiektywny raport z analizami 15. Najlepszych spółek z polskiej giełdy, prowadzi też publiczny portfel spółek prowzrostowych tygodnia oraz portfel akcji dywidendowych, mający horyzont 30-letni z myślą o zabezpieczeniu emerytury. 

Albert Rokicki SII– Podczas XTB Investing Masters będę opowiadać o swoich doświadczeniach z inwestowaniem, także tych, które nie zakończyły się sukcesem. Skupię się na tym obszarze, który jest mi najbliższy, czyli na inwestycjach długoterminowych. Wytłumaczę jak dobierać spółki pod kątem takich inwestycji i dlaczego dywersyfikacja portfela inwestycyjnego jest tak ważna. Nie zabraknie case studies, czyli prezentacji realnych transakcji dokonanych w oparciu o analizę fundamentalną i techniczną – zapowiada Albert “Longterm” Rokicki.

Program cyklu szkoleń XTB Investing Masters z Albertem „Longterm” Rokickim:

  • Szkolenie 1 – Kryteria selekcji spółek do długoterminowego portfela inwestycyjnego, termin: 29 listopada, godz. 19:00.
  • Szkolenie 2 – Cykle koniunkturalne na giełdzie akcji i jak je wykorzystać w inwestycjach, termin: 6 grudnia, godz. 19:00.
  • Szkolenie 3 – Wycena spółki giełdowej (metody: wskaźnikowa, porównawcza i DCF), termin: 11 grudnia, godz. 19:00.
  • Szkolenie 4 – Analiza techniczna spółek giełdowych (case study wejść z przeszłości), termin: 18 grudnia, godz. 19:00.

BIORĘ UDZIAŁ W SZKOLENIACH XTB

Z kursu XTB dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Uczestnictwo w pierwszym szkoleniu możliwe jest po rejestracji, dwa kolejno udostępniono klientom XTB, a ostatnie aktywnym klientom. Szczegóły dostępne na stronie internetowtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here