Naga MarketsŚwiatowe problemy związane z koronawirusem potwierdziły status złota i srebra jako bezpiecznych przystani. Zawirowania na światowych rynkach oraz duża niepewność co do rozwoju epidemii skłoniła wielu inwestorów do ulokowania swoich oszczędności właśnie w metalach szlachetnych. Dzięki tym wydarzeniom cena złotego kruszcu stale rosła, dobijając do poziomu 2060 USD za uncję.

  • Od tego momentu nastąpiła korekta, a cena ustabilizowała się w przedziale 1900-2000 USD za uncję.
  • Spodziewana jest jednak druga fala zachorowań i ponowne zamykanie państw (np. Wielka Brytania ponownie wprowadziła ograniczenia, a Izrael zdążył zamknąć już granice)
  • Może to być impuls, który ponownie popchnie rynek metali szlachetnych do wzrostów.

Również w naszym kraju wiele osób postanowiło zainwestować bądź ulokować swoje oszczędności w złocie i srebrze. Są to zrozumiałe decyzję, w momencie dużej rynkowej niepewności oraz rekordowo niskich stóp procentowych. Dołóżmy do tego wysoką inflację i okazuje się, że trzymanie pieniędzy na lokatach w bankach przynosi nam straty. Nie wszyscy chcą jednak lokować swoje oszczędności w inwestycje o podwyższonym ryzyku, dlatego chętnie sięgają po złoto i srebro, aktywa sprawdzone na przestrzeni lat. Zakup złota czy srebra to dobry pomysł na dywersyfikację naszego portfela.

Gdzie nabyć złoto?

Doskonałym miejscem do zakupu metali szlachetnych są biura kantoru złota i platyny dewizowej FlyingAtom Gold. Możemy tam dokonać bezpośredniego zakupu interesujących nas metali. Firma posiada 10 placówek na terenie całego kraju, cały czas rozwijając swoją sieć kantorów. W sierpniu do listy biur znajdujących się w Katowicach, Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi oraz Wrocławiu dołączyły Poznań, Olsztyn, Lublin oraz Szczecin.

W ofercie kantoru FlyingAtom Gold znajdziemy szeroką ofertę złotych i srebrnych sztabek oraz monet bulionowych renomowanych na całym świecie producentów. Jedną z serii monet, która cieszy się największą popularnością, są Filharmonicy Wiedeńscy. Filharmonicy emitowani bez przerw od 1989 roku są idealną monetą dla inwestorów ceniących czysty, artystyczny wzór, oraz pasjonatów muzyki klasycznej.

Wśród sklepowych nowości pojawiły się też monety Złota Arka Noego. Jest to nowa moneta bulionowa z 2020 roku, której produkcja została zlecona przez Bank Centralny Republiki Armenii niemieckiej firmie Geiger Edelmetalle AG. Na awersie Złotej Arki Noego znajduje się herb Republiki Armenii. Pod herbem podano wagę, czystość, rok wybicia, nominał i symbol mennicy. Na rewersie natomiast zobaczymy napis “Arka Noego” po angielsku i ormiańsku oraz przepiękny motyw przedstawiający lecącego gołębia trzymającego w dziobie gałązkę oliwną. Za gołębiem płynie tytułowa Arka Noego, za którą w oddali widzimy wschodzące słońce oraz góry Ararat.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą kantoru złota FlyingAtom Gold na ich stronie internetowej https://flyingatom.gold/Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,48 zł w środę 23 września
Następny artykułWIG20 zyskiwał we wtorek 0,64%. Akcje CCC liderem spadków, Tauron wzrostów
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here