Naga Marketsmoneta BitcoinPo trwających od połowy grudnia 2017 roku spadkach, od marca 2020 r. znów obserwujemy wzrost notowań Bitcoina. W tym czasie cena BTC podskoczyła o 38 150 dolarów, co stanowiło ponad 990 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że za jednego Bitcoina zapłacić trzeba było w pewnym momencie aż 42 000 dolarów. To, że aprecjacja ta przyczyniła się do wzrostu zainteresowania krypto walutami, to fakt, z którym ciężko dyskutować. Czy jednak BTC zostanie z nami na dłużej? Czy zastąpi złoto? A może to tylko kolejna bańka spekulacyjna, która wkrótce pęknie i BTC upadnie?

  • Bitcoin zostanie z nami na zawsze
  • BTC nie zastąpi złota
  • Kryptowaluty to ryzykowna inwestycja

Bitcoin zostanie z nami na zawsze

Znany inwestor Todd Horwitz przyznał w wywiadzie z Kitco News, że twarda polityka pieniężna Bitcoina określająca jego podaż oraz trudność wydobycia i wielkość nagród dla górników daje mu podstawy do pozostania z nami na dłużej. Wątpi on jednak, by najpopularniejsza z kryptowalut uzurpowała sobie prawo do zastąpienia złota jako magazynu wartości.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Myślisz, że Bitcoin zastąpi złoto? Nie sądzę, żeby je zastąpił. Ale istnieje realna możliwość i oczywiście w libertariańskim świecie pieniędzy, wiesz, nie lubimy interwencji banku centralnego. Nie podoba nam się zdolność do tworzenia większej ilości waluty z powietrza. Więc wierzę, że sama przestrzeń kryptograficzna, czy to Bitcoin, Ethereum czy niektóre inne [Altcoiny] są prawdziwe. I myślę, że będą istnieć przez długi czas, w zasadzie zawsze – przyznał Horwitz.

Inwestujesz w kryptowaluty? Możesz stracić wszystko

W jego ocenie, istnieje możliwość, że bank centralny nie będzie interweniował na rynku kryptowalut, co zwiększy ich siłę, choć wątpi, by Bitcoin mógł kiedykolwiek zastąpić złoto jako magazyn wartości.

Równocześnie wskazuje on, że inwestorzy popełniają błąd stawiając wszystko na Bitcoina i inne kryptowaluty.

– Myślę, że popełniasz błąd, wyprzedając swoją obecną bazę aktywów i lokując wszystkie swoje pieniądze w kryptowalutach. Myślę, że środki przetrzymywane w krypto walutach powinny być kapitałem, który możesz w całości stracić – dodał przyznając przy tym, iż osobiście posiada stosunkowo małą część swojego kapitału w BTC, gdyż na rodzącym się rynku pozostaje wiele niepewności.

W jego ocenie, sama koncepcja kryptowalut jest bardzo dobra i bardzo solidna, ale jest jeszcze wiele pytań bez odpowiedzi.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs złotego do innych walut a oferty kredytu gotówkowego, czy powiązane?
Następny artykułCena złota poniżej ważnego oporu przy 1860$, co z ceną srebra i ropy naftowej?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here