Naga MarketsInwestujesz w Bitcoina? Ależ jesteś głupi! Twiterdzi Peter SchiffJeśli czytasz ten tekst zapewne jest… dość głupi. A przynajmniej według znanego zwolennika inwestowania w złota, Petera Schiffa, który uważa, że teraz „tylko głupcy wybierają bitcoiny” zamiast kruszcu.


Peter Schiff krytycznie o Bitcoinie

W tweecie z 24 marca Schiff wyraził swoje negatywne zdanie na temat umiejętności intelektualnych inwestorów, którzy nadal wierzą w bitcoina (BTC). Napisał dokładnie:

„Tylko głupcy wybierają bitcoina. Do tej pory złoto wzrosło o ponad 7 proc., a bitcoin spadł o 3 proc.”

Dodał, że złoto jest tylko tańsze o 2 proc. od swojego ATH z 2020 roku, a bitcoin jest o 35 proc. niżej niż był już w 2020 roku.

Bitcoiny są dla głupców

Schiff zwrócił również uwagę, że podczas kryzysu finansowego w 2008 r. złoto spadło o około 25 proc., ale potem osiągnęło nowy rekord na wykresie w ciągu zaledwie siedmiu miesięcy. Na tej podstawie zauważył:

„Podczas kryzysu finansowego w 2008 r. złoto spadło o około 25 proc. i zajęło [mu] 7 miesięcy, aby osiągnąć nowy rekord [cenowy]. Tym razem złoto spadło tylko o 15 proc. i może osiągnąć nowy rekord w niecały miesiąc. To pokazuje, o ile większy jest kryzys finansowy i o ile bardziej lekkomyślna jest obecna polityka Fed.”

W innym tweecie Schiff napisał, że zwolennicy bitcoina oskarżają go o ignorowanie tego, że kryptowaluta wzrosła o 12 proc. danym dniu. Odpowiedział im:

„Bitcoin jest nadal na rynku niedźwiedzia. To wciąż spadek o 35 proc. w stosunku do najwyższego poziomu z 2020 r. i 3 proc. w stosunku do początku roku. Natomiast złoto jest w hossie. To tylko 2 proc. poniżej najwyższego poziomu w 2020 r. i wzrost o 7 proc. w stosunku do roku poprzedniego.”

Warto wspomnieć, że miłość Schiffa w stosunku do złota może być warunkowana tym, że jest on prezesem Schiffgold, dystrybutora metali szlachetnych.

Partnerem cyklu jest Orbex – Skorzystaj ze zniżki 50% na konta Premium i VIP Ultimate oferujące wąskie spready i niskie prowizje. Już teraz otwórz darmowy rachunek demonstracyjny!

BTC to ryzykowne aktywo

Jakiś czas temu mówił też:

„Bitcoin nie jest już niepowiązanym aktywem. Jest pozytywnie skorelowany z aktywami obarczonymi ryzykiem, takimi jak akcje, i negatywnie skorelowany z aktywami bezpiecznymi, takimi jak złoto. Kiedy ryzykowane aktywa spadają, bitcoin spada. A kiedy te aktywa rosną, bitcoin rośnie. Nie ma w tym żadnej wartości!”

Dziś jednak BTC kosztuje już ponad 6600 USD i ustabilizował się na poziomie sprzed doby.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here