Naga MarketsAnalitycy Elliott Wave International przygotowali kolejny intrygujący materiał. Tym razem nie skupimy się na teorii fal Ralpha Elliotta, lecz będziemy kontynuować poruszoną już kwestię podmiotów komercyjnych oraz spekulantów na dzisiejszych rynkach finansowych. W jaki sposób inwestujący w papiery bezpieczne zostali dwukrotnie oszukani?


[Uwaga: Transkrypcja materiału wideo znajduje się poniżej.]

Te artykuły również Cię zainteresują
*********

Większość inwestorów, w tym duża część profesjonalnych zarządzających ma tendencję do ekstrapolacji obecnych trendów rynkowych w przyszłość. Nic dziwnego więc, że są oni kompletnie zaskoczeni nagłą zmianą trendu jaka zazwyczaj ma miejsce na rynku. Nie trzeba daleko szukać, aby odnaleźć przykłady potwierdzające tę tezę.

Skupmy się na rynku obligacji państwowych. Poniższy wykres pochodzi z naszego raportu Short Term Update opublikowanego 11 lipca 2016 roku. Przypomnijmy, że uczestnicy rynku określeni jako Large Speculators reprezentują grupę podążających za trendem. Tę, która najczęściej nie dostrzega sygnałów zbliżającego się końca obecnej tendencji rynkowej. Dostrzec możesz również, że tak zwani Commercials znajdują się po przeciwległej do Large Speculators stronie rynku.

“Spadek sentymentu na amerykańskich ‘trzydziestolatkach’ jest czynnikiem silnie niedźwiedzim dla ceny. Nadal podkreślamy obecność ekstremów jakie można dostrzec w Commiment of Traders. W godzinach handlu overnight, cena wystrzeliła do 177^11.0 by później mocno zawrócić w trakcie trwania sesji. Spadek poniżej poziomu 173^15.0 wskazywałby na to, że trend wzrostowy dobiega końca i zbliża się większa przecena.”

Szczyt na poziomie 177^11.0 pozostał nietknięty i jak być może wiesz, ceny ruszyły poniżej 173^15.0 doprowadzając do przeceny i powodując, że rentowności amerykańskich papierów wzrosły.

Co się stało pięć miesięcy później?

Grudniowa edycja Short Term Update, opublikowana 5 grudnia 2016 roku wskazywała naszym subskrybentom na fakt, że zarówno sytuacja na wykresie jak i w sentymencie rynkowym uległa zmianie.

“Dzisiejszy wykres wskazuje na pojawienie się rozpoznawalnego schematu na trzydziestoletnich obligacjach skarbowych USA. Jak na razie, ceny obligacji spadły do poziomu 148^11.0 (…) Po osiągnięciu 21-letniego ekstremum, które obecnie rozpoznawane jest jako fala piąta (5), zarówno duże podmioty spekulacyjne (Large Speculators) jak i podmioty komercyjne (Commercials) całkowicie zmieniły swoje nastawienie do rynku. Zbliża się ruch korekcyjny…”

Zaledwie dziesięć dni później, 15 grudnia 2016, wykres trzydziestolatek utworzył dno na poziomie 147^04.0 i od tamtej pory na rynku obserwowaliśmy wzrosty.

Podsumowaniem tej historii jest wykres z raportu Short Term Update opublikowanego 6 stycznia, 2017 roku:

Amerykańskie obligacje trzydziestoletnie dotarły dziś rano do poziomu 153^09.0, zamykając niemal lukę na 153^25.0 z 28 listopada.

Inwestorzy powinni uważnie obserwować to co się dzieje na rynku. Sugerujemy skupienie się na rozpoznawaniu kolejnych fal Elliotta i śledzeniu zmian w sentymencie rynkowym


Rynki finansowe na całym świecie znalazły się w krytycznym punkcie – musisz zobaczyć ten raport!

Już piąty rok z rzędu EWI publikuje swój raport dotyczący sytuacji na głównych rynkach finansowych świata. Obecna sytuacja geopolityczna jest niespotykana i być może tegoroczna edycja raportu jest najważniejszą edycją tego raportu w historii.

Przez kolejne dni, wszyscy chętni będą mogli pobrać cały raport State of Global Markets przygotowany przez analityków Elliott Wave International zupełnie za darmo.

Zdobądź swoją kopię 21-stronnicowego raportu EWI >>>

Ten artykuł został stworzony przez Elliott Wave International i został opublikowany w originalnej formie w artykule pod tytułem How Bond Investors Were Fooled Twice. EWI jest największą na świecie firmą prognostyczną, która przez całą dobę dostarcza najświeższe analizy i prognozy rynkowe inwestorom prywatnym i instytucjonalnym na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here