Naga MarketsInwestujący w bitcoina z coraz większym zyskiem. „Baza” 40 tys. dol. zachęca do kupna BTC
Źródło: unplash.com/@denarium_bitcoin

Analiza on-chain, bazuje głównie na tokenach kryptowalutowych, które są wydawane i/lub zmieniły właściciela, gdy istniejący posiadacze monet sprzedają je, a nowi nabywcy wchodzą w ich posiadanie. Kiedy ceny bitcoina (BTC) konsolidują się w pewnym zakresie przez dłuższy czas, a duża ilość monet jest przedmiotem transakcji on-chain, można to uznać za fazę akumulacji. W związku z tym staje się ona ustaloną bazą kosztową dla wielu kupujących, zauważa Glassnode w swojej najnowszej analizie.

  • Po osiągnięciu lokalnych dołków zwiększyła się liczba podaży znajdująca się w zysku jeżeli chodzi o bitcoina
  • Baza cenowa zlokalizowana jest obecnie na wysokość 40 tys. dol. i przyciąga nowych kupujących
  • Wskaźnik niezrealizowanego zysku netto wskazuje, że ponad połowa kapitalizacji rynku BTC trzyma obecnie papierowe zyski. Mowa o 450 mld dol.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin i wzrost zyskowności inwestorów zaobserwowany na przełomie września oraz października

Gdy w minionym tygodniu ceny wyszły ponad zakres bazy kosztowej, około 10,3% krążącej podaży powróciło do niezrealizowanego zysku.Glassnode zatem wnioskuje, że obok przedziału 29-40 tys. dolarów z maja-lipca, ostatnie minima 40-41 tys. dolarów stanowiły znaczącą strefę „wartości dodanej” dla kupujących, którzy weszli na rynek i dokonali zakupu, aby ustanowić podłogę cenową. W sumie 86,6% wszystkich BTC znajdujących się w obiegu jest obecnie trzymanych z niezrealizowanym zyskiem.

Inwestujący w bitcoina z coraz większym zyskiem. „Baza” 40 tys. dol. zachęca do kupna BTC
Procentowy udział podaży w zysku w sieci Bitcoina. Źródło: Glassnode

– Jeśli przyjrzymy się podziałowi rentowności pomiędzy posiadaczami długoterminowymi (LTH) i krótkoterminowymi (STH) możemy zobaczyć, że ogólnie rzecz biorąc, STH skorzystali najbardziej na tym rajdzie. Około 15,6% podaży BTC znajduje się obecnie w rękach inwestorów, którzy dokonali zakupu w ciągu ostatnich 155 dni i trzymają niezrealizowany zysk – komentuje Glassnode.

Według platformy analitycznej to właśnie bariera 155 dni oddziela STH i LTH. Monety wydawane w okresie do 155 dni uznawane są za krótkoterminowe, natomiast po tym okresie za długoterminowe.

LTH z zyskiem posiadają obecnie 73,4% podaży, pozostawiając pozostałe 11% monet ze stratą (podział w stosunku 31:69 STH:LTH). Ponieważ większa część rynku powraca do zysku, stwarza to zachętę dla niektórych inwestorów do realizacji zysków, ale również może spowodować, że przekonają się oni do utrzymania swoich zyskownych portfeli.

Inwestujący w bitcoina z coraz większym zyskiem. „Baza” 40 tys. dol. zachęca do kupna BTC
Podaż STH i LTH realizująca stratę lub zysk. Źródło: Glassnode

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Wielkość niezrealizowana zysku w sieci BTC stanowi 50% całej rynkowej kapitalizacji

Wielkość niezrealizowanego zysku netto również osiągnęła interesujący poziom, odbijając się od wartości NUPL (net unrealized profit/loos) wynoszącej 0,5. Wskazuje to, że całkowity niezrealizowany zysk w podaży monet jest równy około 50% kapitalizacji rynkowej (około 450 mld dol. w globalnych niezrealizowanych zyskach).

Jeśli rynek kontynuowałby trend wzrostowy, schemat byłby podobny do rynku z 2013 i 2017 roku. W obu poprzednich cyklach, wartość NUPL wynosząca 0,5 działała jako poziom „wsparcia” podczas większych korekt, gdy rentowność rynku i przekonanie do utrzymania pozycji przez byki były testowane, odbijały się i następnie wzrastały.

I odwrotnie, ponowny spadek poniżej 0,5 mógłby potencjalnie skłonić większą liczbę posiadaczy monet do ich wydania w obawie przed dalszym spadkiem niezrealizowanych zysków.

Inwestujący w bitcoina z coraz większym zyskiem. „Baza” 40 tys. dol. zachęca do kupna BTC
Bitcoin i wartość NUPL. Źródło: Glassnode

Na powyższym wykresie widać, że po chwilowej korekcie, wartość niezrealizowanego zysku i/lub straty netto utrzymuje się powyżej 50% wartość rynkowej bitcoina. Wcześniej, to właśnie w tych okresach cena BTC rysowała nowe szczyty.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKurs EUR/USD szybko spadnie do 1,15 – uważają eksperci Credit Suisse oraz Rabobanku
Następny artykuł10 faworytów z GPW na październik – zestawienie BM BNP Paribas BP
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here