Naga Markets
Inwestuj jak Warren Buffett - trzy stabilne spółki na niepewne czasy
Warren Buffett, zwany jest często Wyrocznią z Omaha

Jeśli chcesz zminimalizować ryzyko przy zakupie akcji, sprawdź, w co inwestują najwięksi gracze świata finansów, którzy poświęcili swoje życie giełdzie. Zamiast czytać internetowe analizy, znacznie bezpieczniejszą opcją będzie zakup akcji z portfela Warrena Buffetta i Berkshire Hathaway. Spółkom tym zaufali najlepsi w branży i są one jednymi z najbezpieczniejszych inwestycji, jakie można kupić w 2022 roku.

Johnson & Johnson

Johnson & Johnson to amerykański gigant w dziedzinie opieki zdrowotnej, który nie zajmuje zbyt dużego udziału w portfelu Berkshire, gdyż nie stanowi nawet 1% całkowitej wartości portfela. Jednak jest to solidna firma, ponieważ stale osiąga wysokie zyski, a jednocześnie wypłaca dywidendę.W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2021 roku firma Johnson & Johnson odnotowała przychody w wysokości 69 miliardów dolarów, co stanowi wzrost o 15% w porównaniu z tym samym okresem rok temu. Chociaż firma posiada własną szczepionkę przeciw COVID-19, to w porównaniu do Moderny i Pfizera, 766 milionów zysku z preparatu nie stanowi poważniejszej kwoty.

Najważniejszą cechą Johnson & Johnson jest fakt, że stale odnotowuje wzrost we wszystkich obszarach swojej działalności. Przychody z urządzeń medycznych tylko w trzech pierwszych kwartałach wzrosły aż o 23%. Sprzedaż z działalności farmaceutycznej wzrosła o kolejne 13% do 38 miliardów dolarów, a najmniejszy segment, zdrowie konsumentów, wzrósł o 5% do 11 miliardów dolarów.

Notowania Johnson & Johnson 30.12.2021
Notowania Johnson & Johnson 30.12.2021

Ewentualny powrót do normalności w przyszłym roku (oczywiście w zależności od tego, jak rozegra się wariant omikronowy) może jeszcze bardziej wzmocnić biznes Johnson & Johnson, jeśli szpitale i gabinety lekarskie wznowią swoją rutynową działalność. Tak czy inaczej, pozostają to bezpieczne akcje z sektora opieki zdrowotnej, które w dłuższej perspektywie mogą okazać się bardzo zyskowne, a z rentownością dywidendy na poziomie 2,5%, zysk inwestora jest znacznie wyższy niż w przypadku przeciętnych akcji z indeksu S&P 500, dla których wypłata wynosi zaledwie 1,3%.

Apple

Apple jest jedną z ulubionych inwestycji Warrena Buffeta i jednym z głównych udziałów Berkshire Hathaway. W przeszłości Buffett określał firmę jako prawdopodobnie najlepszy biznes, na świecie i trudno się z tym nie zgodzić, gdyż spółka o wartości 3 bilionów dolarów jest największą spółką na świcie, zajmującą pozycję lidera we wszystkich giełdowych notowaniach.Przychody z produktów za rok fiskalny 2021 (kończący się 25 września) wyniosły 297 miliardów dolarów i odnotowały 35% wzrost rok do roku. Biorąc pod uwagę, że w tym czasie trwała pandemia, a ludzie tracili pracę, to niezwykłe, że konsumenci nadal kupowali drogie produkty firmy. Świadczy to o lojalności wobec marki, co daje firmie niebywałą przewagę nad konkurencją.

Notowania Apple 30.12.2021
Notowania Apple 30.12.2021

Znamiennym czynnikiem jest marginalny wzrost kosztów sprzedaży, ogólnych i administracyjnych, które w roku obrotowym 2021 wzrosły o zaledwie 10% rok do roku. Dzięki temu firma nie musiała pompować dużej ilości środków w działania sprzedażowe, a mimo to produkty wydają sprzedawać się same. Utrzymując swoje koszty na stosunkowo stabilnym poziomie, Apple wygenerował ogromny wzrost zysków, zgłaszając w tym roku podatkowym dochód netto w wysokości 95 miliardów dolarów, który zwiększył się w porównaniu do ubiegłego roku aż o 65%.

Z wyżej wymienionych powodów Apple pozostaje straszne długoterminowej inwestycji, zwłaszcza jak rozwija swój ekosystem do strumieniowego i oferując więcej usług. Chociaż jego wydajność 0,5% jest minimalna, jest zdecydowanie miejsce na to, aby zwiększyć w przyszłości, jak spółka jest minimalny współczynnik wypłaty na zaledwie 15%.

Coca-Cola

Kolejnym ulubieńcem Buffetta jest Coca-Cola, której produkty nie są tak drogie, jak produkty Apple, ale cieszą się równie silnym przywiązaniem konsumentów, co pozwala na utrzymanie rynkowej dominacji. W 2021 r. firma stanęła w obliczu nowych wyzwań, zwłaszcza w obliczu pandemii, blokad i ograniczeń, jednak Coca-Cola pokazała, że nawet takie warunki nie są w stanie jej zagrozić.W ciągu ostatnich 12 miesięcy marża firmy utrzymywała się na wysokim poziomie 23%. Choć w 2020 r. sprzedaż spadła o ponad 11% w porównaniu z rokiem poprzednim, to dziś sytuacja przedsiębiorstwa wygląda już o wiele lepiej. Przychody operacyjne netto w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku wzrosły aż o 20% do 29 miliardów dolarów, a w całym roku mijającym roku firma prognozuje organiczny wzrost przychodów w wysokości od 13% do 14%.

Notowania The Coca-Cola Company 30.12.2021
Notowania The Coca-Cola Company 30.12.2021

Choć Coca-Cola może być chwilowo osłabiona pandemią, to przy wysokim popycie na produkty i sukcesywnej zmianie profilu działalności w kierunku produktów zorientowanych na zdrowie, patrząc długoterminowo, nie ma powodów do obaw. Warto zauważyć, że spośród tej listy Coca-Cola ma najwyższą stopę zwrotu na poziomie 2,9%.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eur usd | jsw analiza | prognoza bitcoin | cena akcji amrest | oncoarendi gpw | bitcoin info | amrest cena akcji |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here