Naga MarketsInwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii. Co warto wiedziećHiszpania od wielu lat pozostaje jednym z najbardziej atrakcyjnych krajów, w którym warto jest zakupić nieruchomości. Wynika to głównie z faktu atrakcyjnego położenia oraz klimatu, jaki w niej panuje. Jest to także bardzo chętnie wybierany przez turystów kierunek wakacyjnych wyjazdów. Inwestowanie w hiszpańskie nieruchomości jest więc świetnym sposobem na lokatę kapitału oraz jego pomnożenie.

Jeśli planujesz zdecydować się na taką inwestycję musisz pamiętać przede wszystkim o tym, że wiąże sią ona ze sporym wydatkiem. Powinieneś liczyć się także z tym, że na realny zysk oraz zwrot inwestycji będziesz musiał trochę poczekać. Mimo tego, zakup nieruchomości w Hiszpanii jest świetną decyzją, która po upływie pewnego czasu z pewnością przyniesie Ci korzyści finansowe.

inwestycje-w-nieruchomosci-w-hiszpanii-carismaJeśli chcesz kupić nieruchomość w Hiszpanii możesz zastanowić się nad wyborem domu w okazyjnej cenie, który wymaga remontu. Dzięki temu będziesz mógł zaaranżować jego wnętrze w dowolny sposób, a następnie sprzedać go z zyskiem. Dobrym pomysłem jest także zakup nieruchomości, aby ją wynajmować turystom, którzy odwiedzają Hiszpanię. Jest to świetny pomysł na to, w jaki sposób możesz zagwarantować sobie stałe dochody z takiego wynajmu. Hiszpania jest kierunkiem wybieranym nie tylko w sezonie wakacyjnym, a turyści chętnie zwiedzają nie tylko położone na wybrzeżach miejscowości, dlatego istnieje spora szansa, że Twój dom będzie cieszył się dużą popularnością i będzie często rezerwowany.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii wymaga wcześniejszego dokładnego zbadania rynku, aby uniknąć ryzyka podjęcia złej decyzji. Niezwykle pomocna w tej kwestii okazać się może współpraca z biurem nieruchomości Carisma działającym już od ponad 25 lat w Hiszpanii. Doświadczeni agenci nieruchomości pomogą znaleźć wymarzoną nieruchomość oraz zweryfikują jej stan techniczny oraz prawny, dzięki czemu nie musi się o nic martwić.

Jak bezpiecznie inwestować w Hiszpanii?

Zakup nieruchomości w Hiszpanii to świetna inwestycja, które jednak także wiąże się z ryzykiem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie zakupu konkretnej nieruchomości musisz więc dokładnie zapoznać się z kilkoma istotnymi zasadami, których przestrzeganie sprawi, że taka transakcja będzie bezpieczna.

carisma-nieruchomosci-w-hiszpanii

Przede wszystkim zastanów się, do jakiego konkretnego celu planujesz ją wykorzystać. Jeśli ma być to Twój wymarzony wakacyjny dom, do którego będziesz regularnie podróżować z rodziną oraz przyjaciółmi powinien być on wygodny oraz funkcjonalny. Ważny w tym przypadku będzie przede wszystkim rozkład poszczególnych pomieszczeń oraz ich metraż. Jeśli zależy Ci na spokojnym wypoczynku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wybór lokalizacji oddalonej od największych i najpopularniejszych kurortów. Jeśli jednak ma to być dom przeznaczony na wynajem dla turystów lokalizacja blisko takich miejsc ma ogromne znaczenie. Turyści bowiem zdecydowanie chętniej wybierają noclegi w miejscach, gdzie mają dostęp do różnego rodzaju rozrywek. W znalezieniu odpowiedniej nieruchomości, która spełni Twoje oczekiwania pomoże pomoc doświadczonych agentów nieruchomości z biura Carisma. Pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości oraz przejść przez szereg formalności związanych z zakupem nieruchomości w Hiszpanii. Przeanalizują oni dokumenty i zadbają o to, aby całą transakcja przebiegła sprawnie i bezpiecznie.

Czy warto kupić nieruchomość na wynajem w Hiszpanii?

Hiszpania to jeden z najprężniej rozwijających się krajów w Europie, który cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów. Kupno nieruchomości w tym pięknym kraju jest więc świetnym pomysłem na to, aby zapewnić sobie regularne zyski wynikające z jej wynajmu. Aby jednak tak się stało musisz zadbać o to, aby wybrać taką, która będzie atrakcyjna dla turystów i będą oni chętnie ją wynajmować.

invest

Nieruchomość na wynajem w Hiszpanii musi być przede wszystkim zlokalizowana w niedużej odległości od morza oraz atrakcyjnych turystycznie miejsc. Wartość nieruchomości podniesie także dostęp do prywatnego lub osiedlowego basenu, w którym goście będą mogli schłodzić się w dowolnej chwili bez konieczności wizyty nad morzem. Wybierając konkretną lokalizację, w jakiej położona jest dana nieruchomość pod uwagę trzeba wziąć także odległość od infrastruktury, a w szczególności sklepów czy restauracji. Mieszkanie czy dom powinny znajdować się w takim miejscu, aby dojście do atrakcyjnych miejsc nie zajmowało dużo czasu, ale jednocześnie goście powinni mieć także możliwość wypoczynku i spędzania wolnego czasu w ciszy z dala od zgiełku miasta.

Zakup nieruchomości na wynajem krótko- i długoterminowy to świetna lokata kapitału, ponieważ nic nie wskazuje na to, aby kierunek ten miał stracić na popularności. Taką nieruchomość możesz także po pewnym czasie sprzedać z zyskiem lub zrobić z niej miejsce, w którym w przyszłości zamieszkasz. W Hiszpanii przez zdecydowaną większość roku panują idealne warunki pogodowe, które przyciągają tłumy turystów nie tylko z Europy, ale także z całego świata. Jeśli zdecydujesz się na wynajmowanie swojej nieruchomości możesz podjąć współpracę z biurem, które zajmie się nie tylko wystawieniem ogłoszenia oraz obsługą wynajmujących, ale także zadba o wszystkie inne kwestie związane np. ze sprzątaniem. Dzięki temu nie będziesz musiał się o to martwić.

Czy zakup mieszkania w Hiszpanii jest ryzykowny?

Rynek nieruchomości w każdym kraju rządzi się swoimi własnymi prawami i taka sama sytuacja dotyczy Hiszpanii. Jeśli planujesz taką inwestycję musisz orientować się w tym, co aktualnie dzieje się nie tylko na hiszpańskim, ale także światowym rynku nieruchomości. Rok 2020 przyniósł spowolnienie całej gospodarki, co związane było przede wszystkim z negatywnymi skutkami, jakie przyniosła ze sobą pandemia koronawirusa COVID-19. Na sytuację rynku nieruchomości w Hiszpanii zeszłym roku wpłynęła w sporej mierze także zmiana rządu oraz podwyżka płac w całym kraju. Pociągnęło to za sobą także wzrost cen nieruchomości o kilka procent. W 2021 roku ceny te znów poszły nieznacznie w górę, co oznacza wzrostowy trend. Jest to więc idealna okazja dla osób, które pragną kupić nieruchomość, a następnie za jakiś czas sprzedać ją z zyskiem. Aby jednak uniknąć niepotrzebnego ryzyka musisz śledzić to, co aktualnie dzieje się na rynku, aby w odpowiednim momencie podjąć słuszną decyzję.

W tym celu warto, abyś udał się na miejsce i osobiście zweryfikował te informacje lub skorzystał z pomocy sprawdzonego biura nieruchomości, które zrobi to za Ciebie. W razie jakichkolwiek wątpliwości można zlecić wykonanie dodatkowych ekspertyz, które mają na celu sprawdzenie dokładnego stanu technicznego budynku. Jeśli chcesz jeszcze bardziej ograniczyć ryzyko związane z zakupem nieruchomości, która w przyszłości przysporzy Ci problemów powinieneś także skonsultować jej stan prawny z prawnikiem znającym język hiszpański, który przeanalizuje wszystkie dokumenty oraz zawarte w nich zapisy i udzieli Ci porady. Dzięki temu będziesz spokojny o to, że wybrana przez Ciebie nieruchomość jest w dobrym stanie technicznym i można w niej bez przeszkód przeprowadzić remont lub od razu zamieszkać.

Opłacalność inwestycji w Hiszpanii

Hiszpania jest krajem, który jest dobry na tego rodzaju inwestycje głównie ze względu na jej stabilną sytuację gospodarczą, atrakcyjne turystycznie położenie oraz niską przestępczość. Zakup mieszkania jest więc świetną inwestycją, która po pewnym czasie zacznie przynosić zyski. To, jak szybko się to stanie zależy przede wszystkim od tego, w jakim konkretnym celu chcesz ją nabyć.

Zakup nieruchomości z przeznaczeniem na wynajem zarówno krótko- jak i długoterminowy daje możliwość generowania stałych zysków, które po pewnym czasie pokryją poniesione w związku z zakupem wydatki. Dom lub mieszkanie w Hiszpanii możesz również nabyć z myślą o swoich potrzebach wakacyjnych. Posiadanie takiego miejsca daje ogromną swobodę w planowaniu wakacyjnych wyjazdów, ponieważ pozwala uniezależnić się od dostępności miejsc noclegowych w wybranej okolicy. W dowolnej chwili możesz bowiem wyruszyć w podróż i zatrzymać się w swoim własnym domu w Hiszpanii.

Hiszpański rynek nieruchomości od kilku lat, gdy kraj ten wyszedł z zapaści gospodarczej prężnie się rozwija. W bardzo szybkim tempie rośnie liczba nowych inwestycji związanych z budową nieruchomości. Aby kupić dom lub apartament w Hiszpanii nie trzeba posiadać całości kwoty w gotówce. Można bowiem starać się o kredyt hipoteczny w wysokości do 70% wartości nieruchomości, który pozwoli kupić swoją wymarzoną nieruchomość. Procedura składania oraz rozpatrywania wniosków jest bardzo zbliżona do tej, jaką możesz spotkać w Polsce. Dokładne warunki, jakie należy spełniać oraz szczegółowe kryteria jego przyznania zależą od konkretnych instytucji finansowych i panujących w nich wewnętrznych zasad.

Jeśli chcesz zainwestować swój kapitał w nieruchomości w Hiszpanii skorzystaj z oferty firmy CARISMA, która specjalizuje się w nieruchomościach w tym właśnie kraju. 26-letnie doświadczenie pozwala na świadczenie usług na najwyższym poziomie. Wykwalifikowani pracownicy nie tylko pomogą w znalezieniu wymarzonej nieruchomości, ale także zajmą się wszystkimi związanymi z tym formalnościami. Możesz także liczyć na pomoc w wielu sytuacjach, jakie możesz napotkać na drodze do posiadania domu lub mieszkania w Hiszpanii. Firma pomaga w załatwieniu kredytu hipotecznego, tłumaczeniu dokumentów, a także otrzymaniu statusu rezydenta Hiszpanii. Dzięki doświadczonym pracownikom nie będziesz musiał samodzielnie zajmować się takimi kwestiami, jak wykupienie ubezpieczenia medycznego czy poszukiwania dobrej szkoły dla Twoich dzieci.

Carisma Oddział firmy w Polsce

Carisma Nieruchomości Hiszpania (Polska)
tel/fax: 0048 58 621 00 31

Carisma Biura w Hiszpanii

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa Blanca Torrevieja/Alicante
tel: 0034 678-34-73-21
Calle Alhambra 2,
03189 Torrevieja – Orihuela Costa

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa Blanca Calpe
tel: 0034 747-85-83-59
Urb. La Fustera 23A
03720 Benissa

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa del Sol Marbella
tel: 0034 678-34-73-30

Artykuł partnera

 Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here