Naga MarketsInwestowanie w kryptowaluty – czy jest jakaś alternatywa?Od paru lat inwestowanie w kryptowaluty jest tematem, który interesuje bardzo wielu inwestorów. Można nawet powiedzieć, że kryptowaluty przeżywają czas gorączki złota. Czy jednak popularne „krypto” to rzeczywiście żyła złota? Czy jesteśmy wciąż w dobrym czasie do inwestowania, czy może najlepszy czas już dawno minął? Takie pytania zadaje sobie każdy inwestor, który szuka informacji o Bitcoinie oraz pozostałych kryptowalutach. W niniejszym artykule przedstawiamy garść informacji o tej niezwykłej walucie. Jednocześnie przedstawiamy program inwestycyjny Kings of Investment – interesującą, bezpieczną i zyskowną alternatywę dla tradycyjnej inwestycji w kryptowaluty.

Historia Bitcoina, czyli niebotycznie duże zwroty z inwestycji

Dlaczego inwestycje w kryptowaluty stały się tak popularne? Po pierwsze jest to stosunkowo nowa forma inwestowania. Jeszcze kilkanaście lat temu nie było takiej możliwości. Po drugie, wyobraźnie inwestorów rozpala wizja niespotykanie wysokiego zwrotu z inwestycji. W 2012 roku Bitcoin kosztował od kilku do kilkunastu dolarów. Rok później, w grudniu 2013 roku kurs przekroczył $ 1000. Natomiast 4 lata później, w grudniu 2017 roku BTC był wyceniany na $ 19 000.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak łatwo się domyśleć tak duży wzrost kursu BTC, przełożył się na niebotyczne zyski niektórych inwestorów. Gdybyś w 2010-2012 roku zainwestował w złoto, zarobiłbyś kilkaset złotych. Gdybyś zainwestował w akcje spółek, które podczas ostatniej dekady świetnie radziły sobie na giełdzie (np. w akcje CD Projekt), zarobiłbyś nawet kilka tysięcy złotych. Jednak wciąż jest to bardzo nie wiele, gdy spojrzymy jaki zwrot z inwestycji mógł dać Bitcoin. Otóż inwestor, który włożył zaledwie 1000 zł w 2010 roku, dzisiaj może mieć na koncie kilkadziesiąt milionów złotych.

Co trzeba wiedzieć o kryptowalutach?

Najpopularniejsza kryptowaluta (czytaj Bitcoin) została wprowadzona dopiero w 2009 roku. Waluta ta różni się od większości walut fiducjarnych w fundamentalnych kwestiach. Bitcoin nie ma emitenta centralnego. Wykorzystuje zdecentralizowaną bazę danych w postaci sieci peer-to-peer. Ma to znaczenie w kwestiach związanych z bezpieczeństwem oraz co ważne – dzięki temu niewykonalna jest produkcja większej ilości waluty przez jakąkolwiek instytucję rządową lub jakąkolwiek inną organizację.

Oczywiście nie oznacza to, że nie możliwa jest bańka spekulacyjna. Jednak to, co wyraźnie różni Bitcoina w stosunku do walut FIAT to prawdopodobny brak inflacji. Warto wiedzieć, że na rynku może być maksymalnie 21 milionów sztuk BTC, co wywiera presję deflacyjną.

Bitcoin – czy wciąż jest dobrą inwestycją?

Historia Bitcoina jest imponująca, wyobraźnia rośnie, gdy popatrzy się na to jak duże kwoty zarobili niektórzy inwestorzy. Jednak czy to oznacza, że BTC dalej ma moc do tak dużych wzrostów? Czy może jednak najlepszy czas dla inwestorów już bezpowrotnie minął? Niestety tego po prostu nie wiadomo. Przeglądając najświeższe doniesienia, można natknąć się na różne skrajne opinie. Jedni uważają, że BTC to największa bańka spekulacyjna XXI wieku, inni natomiast mówią, że obecnie jesteśmy w tym samym momencie, w jakim akcje największych spółek technologicznych (Microsoft, Google) były w 2000 roku.

Jeśli najwięksi guru finansowi na świecie mają sprzeczne opinie na temat kryptowalut to tylko pokazuje jak ciężko jednoznacznie zaprognozować przyszłość wirtualnej waluty. Pewne jest jednak, że kryptowalutom jeszcze daleko do ustabilizowania kursu. W grudniu 2017 roku kurs wynosił $ 19 0000, w marcu 2020 roku niecałe $ 5 000, natomiast już w styczniu 2021 roku ponad $ 35 000. Tak ogromne wahania kursu sprawiają, że inwestorzy podchodzą do inwestowania w BTC z coraz większą dozą ostrożności.

Czy jest alternatywa dla ryzykownego inwestowania w BTC?

Trzeba przyznać, że entuzjaści inwestowania w kryptowaluty muszą mieć stalowe nerwy, gdyż zmienność jest na niespotykanie szalonym poziomie. Dlatego naszym zdaniem warto zainteresować się metodami, które wykorzystują tę zmienność na korzyść inwestora. Przykładem jest arbitraż giełdowy. Jest to metoda, która wykorzystuje różną wycenę danego aktywa na różnych giełdach w tym samym czasie.

Za pomocą odpowiedniego oprogramowania aktywo (np. BTC) zostaje kupione na rynku A (zakładając, że na tym rynku wycena jest niedowartościowana) oraz w tym samym czasie zostaje sprzedane na rynku B (zakładając, że kurs na rynku B jest wyższy niż na rynku A). Tym samym różnica pomiędzy wyceną BTC na rynku A i B stanowi zysk dla inwestora.

Kings of Investment to program inwestycyjny, który charakteryzuje się znacznie niższym ryzykiem niż tradycyjna inwestycja w zmienne i niepewne kryptowaluty przy równie wysokim poziomie zysku co trading. Kluczem do powodzenia takiej transakcji jest znalezienie miejsc, w których kurs waluty jest różnie wyceniany oraz dokonanie transakcji kupna-sprzedaży niemal natychmiastowo. Jest to zadanie bardzo trudne, jednak przy wykorzystaniu odpowiedniego oprogramowania jest po szybkie i łatwe.

Jak działa program arbitrażu – Kings of Investment?

Program Kings of Investment to w pełni zautomatyzowany proces przeprowadzania arbitrażu na giełdach zarówno FIAT jak i kryptowalutowych. Program został zaprojektowany tak, aby minimalizować ryzyko związane z transakcjami. Oto schemat działania programu:

  1. Poprzez porównanie cen danego dobra na różnych giełdach, program wynajduje aktywa posiadające potencjał zarobkowy
  2. Program oblicza czy po zakończonej transakcji i po opłaceniu wszystkich kosztów transakcyjnych bilans transakcji nadal będzie dodatni
  3. Jeśli bilans będzie dodatni, dochodzi do transakcji. Transakcja zakupu dokonywana jest na giełdzie gdzie dane dobro jest tańsze, i sprzedawane tam, gdzie jest droższe
  4. Po dokonaniu transakcji nadwyżka w postaci zysku księgowana jest na koncie klienta

Jeśli zainteresowała Cię tematyką arbitrażu wykorzystującego wahania kursów kryptowalut to prawdopodobnie zainteresuje Cię oferta inwestycyjna Kings Of Investment. Jest to program inwestycyjny, który wykorzystuje arbitraż oraz autorskie oprogramowanie, dzięki czemu inwestorzy mogą liczyć na wysoki, bezpieczny  i pewny zwrot z inwestycji na poziomie do 6% miesięcznie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here