Naga Markets

Inwestowanie w kryptowalut dla początkujących - Prosty przewodnik po rynkuInwestowanie w kryptowalutę jest częstym wyborem osób, które doceniają potencjał, jaki posiadają waluty cyfrowe. Pomimo że kryptowaluty cechują się dużą zmiennością i niepewnością nie brakuje doświadczonych inwestorów, którzy w umiejętny sposób potrafią przekuć te cechy w zadowalające zyski. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty oraz nie jesteś pewny, czy to coś dla Ciebie, sprawdź nasz prosty przewodnik, który da Ci wgląd w świat walut cyfrowych.

Poznaj świat kryptowalut

Kryptowaluty to Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Ripple i tysiące innych altcoinów. Jeśli chcesz rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty musisz najpierw poznać co najmniej kilka z nich i zrozumieć dzielące ich różnice.Najważniejsze, co powinieneś wiedzieć o kryptowalutach to fakt, że opierają się na innowacyjnej technologii blockchain, którą można utożsamiać w wielką księgą pełną danych umożliwiającą śledzenie każdej transakcji w walutach cyfrowych. Blockchain zapewnia przejrzystość i chroni przed manipulacjami. Każda kryptowaluta może posiadać swój własny blockchain, jednak wszystkie księgi łączy to, że są zdecentralizowane, czyli działają niezależnie od rządów i banków centralnych.

Mimo to każda kryptowaluta posiada swoje własne cechy, które odróżniają je od innych tokenów i wpływają na jej popularność, podaż czy wolumeny. Niektóre kryptowaluty są doskonale zabezpieczone aktywami lub przepływami pieniężnymi, inne nie posiadają takich zabezpieczeń, jednak mogą być szybsze lub tańsze niż konkurencja. Na początku swojej drogi w inwestowaniu w kryptowaluty upewnij się, że Twoja inwestycja jest poparta aktywami lub przepływami pieniężnymi.

Analizuj historię i patrz w przyszłość

Analiza historii danej kryptowaluty jest cenna, jednak nie jest jedynym sposobem na skuteczne inwestowanie. Rynek kryptowalut jest zmienny i nieprzewidywalny, sukcesywne kilkuletnie spadki danej kryptowaluty mogą w jeden dzień zmienić się w gigantyczne zwroty i odwrotnie. Nowicjusze mogą mieć problem z poprawnym odczytywaniem sygnałów rynkowych, jednak i na to jest sposób. Można zaufać nowoczesnym algorytmom i narzędziom, które przez całą dobę analizują rynek. Takie inteligentne algorytmy oferuje na przykład platforma do handlu kryptowalutami https://bitcoin-up.io/pl/, gdzie doświadczeni inwestorzy i handlowcy patrzą w przyszłość, a nie w przeszłość zwracając uwagę na to, co będzie napędzać przyszłe zwroty.

ethereum, kryptowaluty, bitcoin

Bądź na bieżąco

Inwestując w kryptowaluty powinieneś trzymać rękę na pulsie. Szybko zobaczysz, że cena wybranego przez Ciebie tokena może spaść gwałtownie ciągu godziny, a później wzrosnąć lub… spaść jeszcze bardziej. Inwestowanie w kryptowalutę wymaga poświęcenia temu zadaniu sporej ilości czasu i stalowych nerwów – wszystko po to, aby nie ufać spekulacjom i zrobić wszystko, aby podejmować szybkie, ale konsekwentne ze swoją strategią decyzje. O ile główna zasada “kupować tanio, sprzedawać drogo” brzmi dość prosto, o tyle znacznie trudniej jest wdrożyć ją w życie – szczególnie nowicjuszom.

Pamiętaj o ryzyku

Odpowiednio zarządzaj ryzykiem dywersyfikując swój portfel inwestycyjny i nie poświęcając wszystkich środków na jedną kryptowalutę. Upewnij się, że jesteś przygotowany na każdą sytuację – szczególnie na te mniej przyjemne, jak drastyczne spadki wartości kryptowaluty.

NED

Ustal swoje zasady inwestowania i trzymaj się ich konsekwentnie, na przykład dbając o to, aby sprzedawać i kupować kryptowalutę wyłącznie w takich sytuacjach, które wcześniej się sprawdziły i są zgodne z Twoją długoterminową strategią. Pomoże Ci to unikać ryzykownych i potencjalnie szkodliwych decyzji.

Bitcoin, ethereum, kryptoaluty, btc, eth

Jeśli dopiero zaczynasz inwestowanie w kryptowalutę, wyselekcjonuj niewielką część środków, a pozostałe trzymaj w rezerwie. Dzięki przemyślanym wcześniej krokom i trzymaniu nerwów na wodzy unikniesz podejmowania niekorzystnych dla siebie decyzji.

Unikanie nadmiernego ryzyka to także korzystanie ze sprawdzonych i renomowanych narzędzi do handlu i inwestowania w kryptowaluty. Dokładnie sprawdzaj zabezpieczenia, które oferuje dana giełda, platforma lub portfel i stosuj wszystkie zasady bezpiecznego korzystania z sieci, aby uniknąć potencjalnych ataków cyberprzestępców.

Podsumowanie

Na koniec pamiętaj, że najważniejsze w inwestowaniu w kryptowalutę jest wybranie odpowiedniej waluty cyfrowej – nie warto ufać powszechnej modzie lub zaleceniom “ekspertów”. Lepiej jest odrobić zadanie domowe i przeprowadzić własne analizy, dopasowując je do osobistej tolerancji ryzyka, celów inwestycyjnych oraz posiadanych środków.

Miej też z tyłu głowy, że nabywając walutę cyfrową posiada ona wyłącznie wartość zewnętrzną i jest zasobem cyfrowym. Oznacza to, że posiada inną specyfikę niż np. inwestowanie w nieruchomości. Zapoznaj się z białymi księgami danej waluty cyfrowej i zrozum, które kryptowaluty mogą w przyszłości zyskać na wartości i jakie są ich potencjalne słabe strony.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs orlen | indeks dow jones | develia cena akcji | kurs pko | intercars kurs akcji | kurs kuny chorwackiej | dzisiejszy kurs forinta |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here