Naga MarketsMike Novogratz CEO firmy kryptowalutowej Galaxy DigitalOd powstania Bitcoina minęło już niemal 12 lat. W tym czasie BTC zyskał znaczący rozgłos. Na uwagę zasługuje także fakt, iż szczególnie w ostatnim czasie cieszy się on coraz to większym zainteresowaniem ze strony inwestorów instytucjonalnych. Zdaniem byłego menedżera funduszu hedgingowego, kupno kryptowalut obecnie wiąże się z mniejszym ryzykiem niż to miało miejsce jeszcze kilka lat temu.

  • Inwestowanie w BTC jest dziś o wiele mniej ryzykowne niż 10 lat temu
  • Ryzyko inwestycji w kryptowaluty zmniejsza się z dnia na dzień

Inwestowanie w BTC staje coraz bezpieczniejsze

Mike Novogratz, dyrektor generalny Galaxy Digital uważa, że inwestowanie dużych pieniędzy w BTC 10 lat temu wiązało się z ogromną niepewnością. Teraz natomiast, kupno cyfrowych aktywów wiąże się z mniejszym ryzykiem. W jego ocenie przyczyniła się do tego adopcja kryptowalut oraz zainteresowanie tą formą inwestycji ze strony dużych graczu jak np. spółka MicroStrategy, która postanowiła zainwestować w BTC 425 milionów dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
– W oparciu o ocenę ryzyka, BTC jest dziś łatwiejszym zakładem, niż kiedykolwiek wcześniej – uważa Novogratz dodając, że to ryzyko zmniejsza się każdego dnia.

W niedawnym wywiadzie dla telewizji Bloomberg przyznał on. iż nie spodziewa się, by Bitcoin miał w ciągu najbliższych pięciu lat być używany jako waluta transakcyjna. Jego zdaniem jest i będzie w najbliższym czasie wykorzystywany on przede wszystkim jako “magazyn wartości”, gdyż ludzie martwią się, że banki centralne na całym świecie deprecjonują waluty fiducjarne.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBrexit: “Najtrudniejszy etap negocjacji”. GBP/USD w dół
Następny artykułAllegro: rekordowa kapitalizacja mimo silnego załamania kursu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here