Naga Markets

Od początku 2023 roku Bitcoin prześciga popularny “krypto zakład” Warrena Buffetta w postaci akcji spółki Nubanku (NU), w którą zainwestował na przełomie lat 2021/2022. W porównaniu z NU, Bitcoin zyskał prawie 55% od początku roku, podczas gdy akcje firmy wzrosły „tylko” o 26%. Jednocześnie amerykańska firma Coinbase (COIN) wykazała się najlepszym wynikiem, zyskując ponad 100% w tym samym okresie.

Bitcoin kładzie na łopatki popularną “krypto inwestycję” Warrena Buffetta

Mimo to inwestycja Buffetta w Nubank wypadła lepiej niż COIN w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Na dzień dzisiejszy NU spadł o 38% w stosunku do 61,76% spadku COIN, co jest niemal równe 37% stratom Bitcoina w tym samym okresie.Buffett, znany krytyk kryptowalut, kupił akcje Nubanku w lipcu 2021 roku i w lutym 2022 roku, za łączną kwotę 1,5 miliarda dolarów. Nubank oferuje usługi handlu kryptowalutami poprzez jedno ze swoich „skrzydeł” Nucripto. W maju 2022 roku bank poinformował, że przeznaczy 1% swoich aktywów netto na inwestycję w Bitcoina. Mimo to Buffett nie sprzedał ani jednej akcji.

To posunięcie wzmacnia przekonanie firmy o obecnym i przyszłym potencjale Bitcoina– informował wówczas Nubank.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Bitcoin vs. akcje NU, COIN z ekspozycją na kryptowaluty

Tymczasem Cathie Wood, dyrektor generalny ARK Invest, pozostaje spokojna, kupując akcje COIN za pośrednictwem ARK Next Generation Internet ETF i ARK Innovation ETF w 2023 roku. W wyniku tych zakupów COIN stał się piątą pozycją w portfelu Wood, wartą prawie 670 milionów dolarów.

AVA Trade

W porównaniu z debiutem rynkowym COIN i NU, inwestowanie w Bitcoina zdaniem ekspertów wydaje się być lepszą strategią w perspektywie rocznej i może mieć większy potencjał wzrostu niż tradycyjne akcje.

Podobnie jak NU, COIN spadł o 80% od IPO w kwietniu 2021 roku, ale w tym samym okresie Bitcoin stracił tylko około 50%, co pozwala mu wykazać się lepszą wydajnością w porównaniu z akcjami związanych z kryptowalutami, takimi jak Coinbase czy Nu Holdings.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Upadki banków Silicon Valley Bank (SVB) oraz Signature Bank zapoczątkowały najpoważniejszy kryzys bankowy od 2008 roku. Znany miliarder i dyrektor generalny Galaxy Digital Mike Novogratz uważa jednak, że choć nad amerykańską gospodarką zebrały się czarne chmury i pewnie czekają ją ciężkie czasy, to jednak rynek kryptowalut wciąż ma przed sobą świetlaną przyszłość.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułEBC “musi” dalej podnosić stopy proc.! “Nie jesteśmy jeszcze na mecie”
Następny artykułNa EUR/USD połowa czarnej świecy zakryta. Rynki grają na “gołębi” Fed
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.