Naga Markets

Inwestowanie w akcje z dźwignią - Certyfikaty ING Turbo, Bartosz Sańpruch | Rozmowa Comparic24.tvCertyfikat ING Turbo jest to giełdowy produkt strukturyzowany dający możliwość zarabiania na różnych kategoriach połączonych ze zmianą ceny innych instrumentów finansowych. Mogą to być akcje polskie czy zagraniczne, indeksy waluty czy towary, jak stwierdził Bartosz Sańpruch z ING, gość rozmowy w Comparic.24tv.

  • Jedna z nominacji w konkursie Invest Cuffs 2021 uzyskana została przez certyfikaty ING Turbo w kategorii “Produkt Inwestycyjny 2020
  • W rozmowie o zaletach i wadach instrumentów, ich cechach a także popularności
  • Porozmawiamy także o tym, jak wysoka zmienność na rynkach wpłynęła funkcjonowanie certyfikatówJedną z cech certyfikatów ING Turbo jest to, że można nimi handlować poprzez rachunki inwestycyjne polskich domów maklerskich. Więcej o tym wypowiedział się nasz gość:

– Jest to produkt dostępny przez standardowe konto maklerskie. – Przez te certyfikaty można handlować na kontach IKE i IKZE. W produkt lewarowany standardowo nie można inwestować na kontach emerytalnych. Dzięki certyfikatom dźwignię inwestycyjną można zastosować na tych kontach. – stwierdził Bartosz Sańpruch z ING.

Każdy produkt ma jakieś wady i tak też jest w przypadku produktu ING Turbo.

Jest to instrument o podwyższonym ryzyku inwestycyjnym. Kupując certyfikaty trzeba liczyć się potencjalnie ze stratą 100% zainwestowanego kapitału. Z drugiej strony: nigdy więcej niż tyle. – skomentował Bartosz Sańpruch. – To można rozpatrywać jako wadę i zaletę.

Więcej szczegółów na temat certyfikatów ING Turbo w wywiadzie, który odbył się na antenie Comparic24.tv.

Autor poleca również:

NED


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here