Certyfikat ING Turbo jest to giełdowy produkt strukturyzowany dający możliwość zarabiania na różnych kategoriach połączonych ze zmianą ceny innych instrumentów finansowych. Mogą to być akcje polskie czy zagraniczne, indeksy waluty czy towary, jak stwierdził Bartosz Sańpruch z ING, gość rozmowy w Comparic.24tv.
- Jedna z nominacji w konkursie Invest Cuffs 2021 uzyskana została przez certyfikaty ING Turbo w kategorii “Produkt Inwestycyjny 2020“
- W rozmowie o zaletach i wadach instrumentów, ich cechach a także popularności
- Porozmawiamy także o tym, jak wysoka zmienność na rynkach wpłynęła funkcjonowanie certyfikatów
Jedną z cech certyfikatów ING Turbo jest to, że można nimi handlować poprzez rachunki inwestycyjne polskich domów maklerskich. Więcej o tym wypowiedział się nasz gość:
– Jest to produkt dostępny przez standardowe konto maklerskie. – Przez te certyfikaty można handlować na kontach IKE i IKZE. W produkt lewarowany standardowo nie można inwestować na kontach emerytalnych. Dzięki certyfikatom dźwignię inwestycyjną można zastosować na tych kontach. – stwierdził Bartosz Sańpruch z ING.
Każdy produkt ma jakieś wady i tak też jest w przypadku produktu ING Turbo.
– Jest to instrument o podwyższonym ryzyku inwestycyjnym. Kupując certyfikaty trzeba liczyć się potencjalnie ze stratą 100% zainwestowanego kapitału. Z drugiej strony: nigdy więcej niż tyle. – skomentował Bartosz Sańpruch. – To można rozpatrywać jako wadę i zaletę.
Więcej szczegółów na temat certyfikatów ING Turbo w wywiadzie, który odbył się na antenie Comparic24.tv.
Autor poleca również:
- Elon Musk stracił majątek tak szybko jak zyskał. Już nie jest najbogatszy na świecie
- Kurs euro do dolara z wzrostową prognozą na kolejne tygodnie od ING FX
- Elon Musk będzie miał Shiba Inu? Kolejny tweet powiązany z Dogecoinem