Naga MarketsJeśli śledzisz rynek giełdowy, z pewnością wiesz, że wartości akcji firm z branży iGaming (hazardowych gier internetowych) notowały niemal równoległe osunięcia. Cóż, być może nie była to dynamiczna deprecjacja, ale rynek zachowywał się zdecydowanie niedźwiedzio w przypadku niektórych z największych akcji firm iGaming w ciągu ostatniego roku. Powody są bardziej niż oczywiste: niektóre części UE, które nie posiadały jasnych regulacji dotyczących platform gier hazardowych online, wprowadziły ostatnio więcej przepisów.

Spowodowało to utratę zaufania znacznej liczby akcjonariuszy do akcji spółek, a wartość akcji od roku stale spada. Zdaniem analityków obecny moment może być jednak bardzo dobrym do zakupu papierów właśnie tychże podmiotów. Przyjrzyjmy się więc bliżej wartości i notowaniom największych spółek iGamingowych.

888

Za 888 trudny rok, zwłaszcza po dynamicznym wzroście wartości akcji, który miał miejsce w czerwcu. Ale to, co idzie w górę w końcu musi spaść. Akcje powoli odbijają jednak od historycznych minimów. W świetle ostatnich wyników działu zakładów bukmacherskich i jego wytycznych dotyczących tego jak obstawiać mecze, a także orzeczenia amerykańskiego sądu, że hazard ponad granicami stanów jest nielegalny, kurs akcji firmy 888 osunął się. Jednak firma wprowadza teraz kilka nowych gier na żywo na swoją platformę, a ostatnie raporty wskazują, że iGaming miał największy udział w przychodach całej branży gier hazardowych w USA. Wywołuje to nową falę inwestycji w duże firmy z sektora i już spowodowało ostrożny wzrost wartości akcji. Dodając do tego starania o uzyskanie licencji na działalność w różnych stanach USA można uzyskać przepis na potencjał wzrostu akcji.

LeoVegas

LeoVegas był najmniej zmienny pod względem wartości. Mimo to, w przeciągu roku pojawiały się momenty rysowania wyraźniejszych dołków i minimów, które niektórym inwestorom pozwoliły sporo zarobić. Chociaż w tym momencie notowania mogą konsolidować, to pojawia się wzrostowy potencjał mogący rozwijać się w kolejnych miesiącach. Firma dodała ostatnio nowe metody płatności do swoich platform hazardowych, zwiększyła liczbę użytkowników dzięki inicjatywie z jackpotami oraz sponsorowaniem programu „Who wants to be a millionaire”, budując pozycje do wzrostu akcji. Z całą pewnością warto mieć spółkę na oku.

Paddy Power

Paddy Power to firma, która w tym roku odnotowała największą zmienność, skacząc niewiarygodne i spadając równie dynamicznie w różnych miesiącach w ciągu roku, zawsze podążając za zmianami w przepisach i na rynku z resztą firm. Obecnie wartość akcji jest bliska najniższej wartości od roku. Akcje Paddy Power, posiadają obecnie najbardziej pesymistyczne prognozy, w związku z koniecznością spłaty użytkowników, którzy chcieli dochodzić swoich racji w zakresie naruszenia regulaminów dotyczących prywatności. Analitycy nadal jednak wierzą, że na końcu tunelu może znajdować się jasny punkt – najpierw akcje będą jeszcze się osuwać, co pozwoli kupić je po optymalniejszych cenach, odbijając dynamiczniej po prezentacji nowej gry.

Playtech

Firma uważana była za najbezpieczniejszą jeżeli chodzi o inwestycje giełdowe, przynajmniej do początku czerwca, kiedy to wartość akcji gwałtownie spadła. Od tego czasu akcje znajdują się w tendencji spadkowej, a stale niedźwiedzi rynek robi wszystko, co w jego mocy, aby nie doprowadzić do odbicia. Jednak od początku stycznia wartość akcji wzrosła. Wiadomości o wprowadzeniu przez spółkę nowej technologii agregacji danych, a także o tym, że platforma została uruchomiona w Szwecji po wprowadzeniu regulacji, daje receptę na pozytywną zmianę wartości rynkowej akcji Playtech.

Tendencja spadkowa dla całej branży iGamingowej trwała przez rok, czy może to ulec wkrótce zmianie? Daje to jedynie potencjalnym akcjonariuszom szansę na dobry zysk z obecnych niskich wartości akcji tych firm. Nadchodzący wzrost ich wartości jest niezaprzeczalny, podobnie jak fakt, że nadszedł czas, w którym należy zacząć inwestować w te firmy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here