Naga MarketsInwestowanie na giełdzie – jak inwestować na GPW?
Inwestowanie na giełdzie – jak inwestować na GPW?

W poniższym artykule odpowiemy sobie pokrótce na pytanie jak inwestować na GPW i jak zacząć swoją przygodę z giełdowym światem. Oczywiście, na samym początku będzie potrzebny rachunek inwestycyjny. Rachunek taki można założyć w domu maklerskim lub u brokera – na koncie tym zapisywane będą informacje odnośnie akcji, które posiadasz oraz odnośnie transakcji, których dokonujesz.

Za pomocą rachunku każdy inwestor może samodzielnie realizować transakcje kupna i sprzedaży papierów wartościowych poprzez warszawską GPW (mowa tutaj o akcjach, obligacjach, instrumentach pochodnych, itp.).

Inwestowanie na giełdzie – jak inwestować na giełdzie?

Samo posiadanie rachunku nie sprawi jednak, że inwestowanie na giełdzie stanie się Twoim nowym, zyskownym sposobem na życie. Aby nie stracić od razu wszystkich pieniędzy i zarabiać w dłuższym okresie niezbędne jest zdobycie podstawowej wiedzy. Wielu początkujących, którzy wchodzą na giełdę nie poświęca czasu na edukację od razu rzucając się na głęboką wodę. Musisz dowiedzieć się co kieruje rynkiem, czym jest analiza techniczna i fundamentalna oraz wejść w świat informacji giełdowych – śledzić dane spółek, najnowsze publikacje, itp.

Jak inwestować na giełdzie?

W Polsce działa obecnie kilkanaście dużych domów maklerskich, które umożliwią Ci założenie rachunku niezbędnego do inwestowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przy wyborze podmiotu zwróć uwagę przede wszystkim jakie prowizje potrąca od każdej wykonywanej przez Ciebie transakcji, ile musisz zapłacić za roczne prowadzenie rachunku i czy w ofercie znajduje się platforma pozwalająca śledzić notowania giełdowe w czasie rzeczywistym.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAUD/NZD opuszcza strefę konsolidacji
Następny artykułWywiad: Luis Sanchez z Dukascopy Bank, cz. II
Analityk Business Intelligence portalu Finance Magnates - największego w branży serwisu B2B poświęconego FX oraz kryptowalutom. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, z Forexem związany od 2012r. Autor artykułów dla czasopism branżowych oraz ogólnopolskich portali informacyjnych oraz raportów prezentujących kondycję światowego i lokalnego rynku instrumentów pochodnych w ramach kwartalnika Quarterly Industry Report wydawanego nieprzerwane od 2012 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here