Naga MarketsO moim portfelu weekendowym powinienem pisać co tydzień, żebyś wiedział w jaki sposób go zmieniam ale niestety nie mam na tyle wolnego czasu. Na bieżąco moje poczynania mogą śledzić zalogowani użytkownicy portalu gragieldowa.plMam tam założony wirtualny portfel, w którym zmiany mogę dokonywać tylko w weekend. Brak czasu również odbił się na wartości mojego portfela. Tydzień temu posiadałem następujące walory:poprzedni tydzienNa samym dole widać jaką stopę procentową dał taki zestaw spółek. Udało mi się na spokojnie przy niedzielnej kawie zobaczyć poszczególne wykresy. Okazało się, że musiałem drastycznie uszczuplić portfel:na ten tydzien

Powyższy zestaw spółek nie gwarantuje mi zarobku. Są to tylko spółki, które jeszcze spełniają moje podstawowe warunki do trzymania akcji. Jak się zachowają w najbliższym tygodniu? Nie wiem. Liczę tylko na siłę trendu.


Przeczytaj więcej na temat gry weekendowej


Mijający rok był dla mnie rokiem testów. Za pomocą portalu gragieldowa równolegle testowałem pewną strategię (postawiłem w niej na przeważanie posiadanych akcji spółki, która wg mojej subiektywnej opinii miała stosunkowo duże szanse na wzrosty). Nie powiem, takie podejście ma sens, ale z drugiej strony na poważną wadę. Uzależnia nas sukces od jednej bądź kilku spółek. Nie wspomnę o sytuacjach kiedy jedna z przodujących spółek ulega trochę większej korekcie. Wtedy uruchamiają się zlecenia SL i nasz portfel pozbywa się znacznej części pieniędzy. Taki scenariusz miał miejsce właśnie w moim przypadku. Znalazłem “rodzynka”, kupiłem duży pakiet akcji, zarobiłem “ponad przeciętny” zysk (w stosunku do innych udanych transakcji), jednym słowem – udało się. Za jakiś czas pojawiła się inna okazja, moja analiza nie okazała się zła, tylko cena potrzebowała więcej czasu a w miedzy czasie zanurkowała do najbliższego wsparcia. Niestety SL zadziałał. Zysk wypracowany w prawie pół roku poszedł się paść (przy posiadaniu dużego pakietu akcji oczywistym jest, że dałem cenie trochę miejsca na ruch i umieściłem SL trochę niżej). Przyznam, że trochę się zdenerwowałem.


Chcesz wiedzieć więcej? Są również wady podejścia długotermiowego


A portfel weekendowy? Mimo słabego roku na tą chwilę dał mi zarobić 19%wykres na tle wigu
Powoli, stabilnie, bez nerwów, bez stresów. Wniosek nasuwa się jeden. Jako, że na co dzień mam coraz mniej czasu na śledzenie akcji, najbardziej odpowiada mi długoterminowy styl inwestowania. W końcu liczy się bilans roczny a nie jednostkowe sukcesy.

Posiadam zwykły rachunek maklerski oraz konto IKE i wychodzi na to, że nie ma co przypisywać strategii do danego konta tylko stosować wszędzie takie same zasady. Szkoda stracić czas na szukanie nowego, lepszego systemu skoro mamy już jeden, który nam pasuje. 

19% w rok to bardzo dobry wynik. Zakładając taki skromny roczny zarobek w każdych symulacjach przy pomnażaniu naszych oszczędności wyjdą nam zadowalające wyniki.

Mój portfel to dowód na to, że nawet podczas spadającego szerokiego rynku można znaleźć spółki, które podążają w mocnych trendach.


Każda metoda inwestycji na rynku akcyjnym o charakterze przynajmniej średnioterminowej da o wiele lepsze rezultaty niż wiele lepszych systemów krótkoterminowych. Pamiętaj, że zarobione pieniądze nie są najważniejsze. Liczy się również komfort posiadania pozycji jak i wysiłek (psychiczny) włożony w daną inwestycję.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here