Naga MarketsFundusz weterana rynku zyskuje 30%, dzięki obserwacji użytkowników RobinhoodOlbrzymia zmienność na giełdach w ostatnich miesiącach przyciągnęła wielu nowych niedoświadczonych inwestorów, którzy giełdę traktowali jako źródło rozrywki podczas przymusowej kwarantanny. Ich ruchy w ramach aplikacji Robinhood śledzić postanowił weteran rynku funduszy, Adam Sender, który od początku roku zarobił dzięki temu 30% wyprzedzając rynek.

  • W maju z Robinhood korzystało 13 milionów użytkowników.
  • Adam Sender porównuje obecną sytuacje na rynku do bańki dotcomów.
  • Strategia inwestora opiera się na śledzeniu pędu spekulacyjnego.

Branża technologiczna przyciąga nowych inwestorów

Funduszu hedgingowy Sender Company & Partners zyskał w tym roku już 30%. Sukces funduszu wynika z obserwowania zachowań użytkowników Robinhood – aplikacji, która przyciągnęła większość nowych amerykańskich inwestorów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Adam Sender, menadżer funduszu, wykorzystuje pęd spekulacyjny, wywoływany przez nowicjuszy często nie znających spółek w które inwestują, jako narzędzie do tworzenia zysku. Według Sendera, duża część jego zysków pochodzi z handlu spółkami technologicznymi, które dzięki swoim rozpoznawalnym markom, przyciągały niedoświadczonych inwestorów.

Jako swoje najlepsze pozycje inwestor wymienia: Microsoft, Apple, PayPal, Amazon i Nvidie. Wszystkie wspomniane spółki odnotowały dwucyfrowe wzrosty od marcowych spadków, a wartość samego Apple zwiększyła się o 50%.

Zobacz również: Akcje Beyond Meat mocno w dół po wynikach za drugi kwartał

Tłum inwestorów jednodniowych stworzył środowisko podobne do tego z późnych lat 90., a w nim dobrze się odnajduję. –  powiedział Sender.

Fundusze hedgingowe nastawione na bezpieczeństwo

W latach 90. XX wieku Adam Sender pracował dla SAC Capital Advisors, aby w 1998 roku stworzyć swój własny fundusz Exis Capital Management. W 2006 roku inwestor zarządzał funduszami o wartości 173 milionów dolarów, a wartość zamkniętego w 2014 roku Exis wynosiła ponad miliarda dolarów.

Jak informuje Bloomberg, Sender skupia się obecnie na działaniach w swoim funduszu, posiadającym 100 milionów dolarów, a jego planach jest podwojenie wartości aktywów. Jego fundusz pobiera 40% zysków z inwestycji, nie posiadając jednocześnie prowizji za zarządzanie portfelem.

Niestety, branża funduszy hedgingowych stała się strategią gromadzenia aktywów. Kiedy zaczynałem w tej branży, fundusze hedgingowe były nastawione na bezwzględne wyniki – nie były nastawione na bezpieczeństwo. – mówi Sender.

Wykres przedstawiający zmianę wartości Nasdaq w ciągu 3 ostatnich miesięcy, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here